Starogardzcy uczniowie z sukcesem na Mistrzostwach Polski

Na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w koszykówce chłopców rocznika 2009/10 w Gorlicach, drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 wywalczyła III miejsce.

Po zwycięstwie w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim uczniowie zostali zaproszeni do udziału w ogólnopolskim finale, którego organizację przyznano Gorlicom na Podkarpaciu. Na zawody udało się 12 mistrzów swoich województw. Po spotkaniu obfitującym w wiele zwrotów akcji starogardzcy młodzi sportowcy z wynikiem 65-61 mogli cieszyć się z medalu Mistrzostw Polski.

Oskar Dobrowolski, Antoni Grabarz, Olivier Korbut, Mateusz Makiła, Borys Nowak, Tymoteusz Oller, Oliwier Parulski, Aleksander Szmyt, Brajan Wysiecki, Aleksander Ząbek to skład zwycięskiej drużyny. Na ten sukces zapracowali również chłopcy, którzy nie pojechali na Mistrzostwa, ale wywalczyli na nie przepustkę, Mateusz Borszewski, Jakub Grabowski, Maksymilian Grobelny i Sebastian Wróblewski.

Regulamin rozgrywek o medale pozwalał rywalizować tylko zwycięzcom 4 grup, dlatego tak ważny był pierwszy mecz. Jak później okazało się było to kluczowe spotkanie w walce o medal. Trenerem chłopców był pan Krzysztof Piątkowski. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Fot: Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim.