Starogard po raz trzeci powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Trzeci rok z rzędu, Starogard Gdański przystąpi do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zanim to nastąpi, już pierwszego dnia wiosny rozpoczynamy oficjalny trening. Będzie on rozgrzewką przed czerwcową walką o Puchar.

Rywalizacja podzielona jest na dwa etapy, trening w dniach 21 marca – 21 maja oraz rywalizacja główna w dniach 1 – 30 czerwca 2022. Przypominamy, że w zeszłorocznej akcji, w której zaciekle rywalizowali rowerzyści z 53 miast, Starogard Gdański zajął 13. miejsce. Organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. To już czwarta edycja tego wydarzenia. Miasto, które wygra w czerwcu otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Trening, jest rozgrzewką przed czerwcową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022. Startujemy 21 marca i kręcimy kilometry do 21 maja. W tym czasie będziemy motywować mieszkańców do sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy. Każdy, kto weźmie udział w treningu, automatycznie bierze udział w czerwcowej walce o Puchar.

Aby włączyć się do zabawy, należy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości. Działa ona na terenie całego świata. Każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla Starogardu. Jest ona dostępna również w języku angielskim.

Bezpośredni linki do pobrania aplikacji:
Android:https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna&hl=pl&gl=US
iOS: https://apps.apple.com/au/app/aktywne-miasta/id1317715080

Po zalogowaniu, należy wybrać dyscyplinę – jazda na rowerze lub kolarstwo. Pamiętajmy, aby z listy miast biorących udział w rywalizacji wybrać STAROGARD GDAŃSKI. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i kręćmy kilometry dla Starogardu. Podobnie jak w poprzedniej edycji, istnieje możliwość importu treningów z urządzeń Garmin.

Na najaktywniejszych uczestników, którzy „nakręcą” największą liczbę kilometrów dla naszego miasta czekają nagrody. Jakie, dowiecie się wkrótce. Nagradzać będziemy również w trakcie trwania treningu i czerwcowej rywalizacji, tak aby dać szansę tym którzy pokonują mniejsze dystanse, ale regularnie wsiadają na rower. O naszych lokalnych zmaganiach informujemy na naszej FB grupie https://www.facebook.com/groups/701249954224197 a więcej szczegółów na temat całej ogólnopolskiej akcji znajdziecie na stronie www.aktywne.miasta.pl