Spotkanie opłatkowe w Cechu Rzemiosł Różnych

Spotkanie Opłatkowe w Siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gdańskim odbyło się w sobotnie popołudnie, 16 grudnia. Magiczny, przedświąteczny czas umiliły dzieci ze szkoły podstawowej w Kokoszkowych. 

W samym sercu naszego miasta Starogard Gdański, w siedzibie Cech Rzemiosł Różnych, odbyło się wyjątkowe spotkanie opłatkowe, które zjednoczyło przedstawicieli różnych dziedzin rzemiosła oraz zaangażowało najmłodszych mieszkańców, prezentując niezapomniane jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej w Kokoszkowych. Tego wieczoru sala cechowa była wypełniona nie tylko ciepłem opłatka, ale także atmosferą wspólnoty, tradycji i radosnej dziecięcej twórczości.

Starszy Cechu, Jerzy Suchomski
Starszy Cechu, Jerzy Suchomski

– Jest to wyjątkowy dla Nas wszystkich czas, w którym bardziej kochamy i bardziej chcemy być kochani. Wigilia i cały okres przedświąteczny to przede wszystkim czas, by cieszyć się miłością i radością z bliskimi. Teraz bardziej doceniamy obecność drugiego człowieka. To właśnie jest najważniejsze przesłanie Świąt Boże3go Narodzenia. – mówił Jerzy Suchomski, Starszy Cechu. 

Rozpoczęcie wydarzenia poprzedziło serdeczne powitanie Prezydenta Miasta, Janusza Stankowiaka, który na spotkanie przebył wraz ze swoim Zastępcą ds. Społecznych, Maciejem Kalinowskim oraz Zastępcą ds. Techniczno-Inwestycyjnych, Tadeuszem Błędzkim. 

Głównym punktem wieczoru było przedstawienie jasełek, w których główne role odegrały dzieci ze szkoły publicznej w Kokoszkowych wraz z Paniami Katechetkami. Dzieci zaprezentowały nie tylko tradycyjną historię Bożego Narodzenia, ale także wartości, które na co dzień powinien doceniać każdy człowiek. 

Spotkanie Opłatkowe w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych stało się nie tylko okazją do świątecznego spotkania rzemieślników, ale także platformą integrującą społeczność lokalną. Wydarzenie to nie tylko celebrowało tradycję i kulturę, ale także podkreśliło znaczenie współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami rzemiosła a władzami miasta, tworząc harmonijną całość wspierającą rozwój lokalnej społeczności.