Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Starogardzie

Największa instytucja artystyczna sił zbrojnych RP zagra w sobotę, 24 października w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby przy ul. Olimpijczyków 1. Poprzez muzykę, taniec, śpiew i słowo zaprezentuje bogactwo kultury narodowej.

Do Starogardu przyjadą z przedstawieniem „Komendancie nasz…”. Jest to koncert pieśni patriotycznych z udziałem baletu i Orkiestry Symfonicznej. Starogardzianie usłyszą m.in. takie utwory jak „Przybyli ułani”, „Serce w plecaku”, Piosenka o Mojej Warszawie”. Zobaczą też „Mazura” z opery „Halka” w wykonaniu baletu RZAWP.

Przedstawienie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Zespół z wielkimi tradycjami

DSC_2550

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wywodzi się z Teatru Żołnierza 2 Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego. Od ponad 60 lat z powodzeniem ukazuje bogactwo kultury narodowej i kultywuje chwałę oręża polskiego. Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Wykonuje pieśni żołnierskie, patriotyczne, historyczne, legionowe, religijne. Zawsze w pełnym umundurowaniu, bo historia i tradycja jest dla wykonawców najważniejsza. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Zespół dysponuje niezwykle bogatym programem artystycznym. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop. Zachwyceni będą miłośnicy arii operetkowych i operowych, jak również ci, którzy preferuję znane i lubiane piosenki ze światowych musicali oraz muzyki filmowej. Artyści występują w kraju i zagranicą. Obejrzały ich miliony Polaków. Ich koncerty estradowe, plenerowe, kameralne, symfoniczne, solistyczne i chóralne pozostawiają w pamięci widzów niezapomniane wrażenia. Uznanie dla artystów Zespołu wielokrotnie wyrażali wielcy tego świata – prezydenci, premierzy, koronowane głowy.
Z zespołem współpracują uznani artyści – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy, a wśród nich między innymi: Bernard Ładysz, Andrzej Hiolski, Ludwik Sempoliński.

Obecnie zespół liczy ponad 100 wykonawców: solistów, chórzystów, tancerzy baletu, orkiestrę symfoniczną, orkiestrę koncertową i kwintet wokalny. Ponad tysiąc barwnych kostiumów i rekwizytów to wykonane z wielką pieczołowitością kopie autentycznego umundurowania.

Więcej o Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego na www.rzawp.pl
zdjęcie umieszczone na www.starogard.pl pochodzi ze strony internetowej zespołu www.rzawp.pl