„RAZEM” pomagamy osobom uzależnionym

Prawie 40.000 dofinansowania z miasta otrzymał Klub Abstynenta „RAZEM”. Pieniądze te mają wesprzeć osoby zmagające się z uzależnieniem a także pomóc współuzależnionym, zarówno w trakcie jak i po zakończonym leczeniu.

Umowę na realizację zadania, którego celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym podpisał z prezesem klubu Krzysztofem Tarkowskim oraz skarbnikiem Piotrem Spręga, Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

Klub Abstynenta daje możliwość konstruktywnego spędzania wolnego czasu osobom pochodzącym z rodzin i środowisk zagrożonych problemem uzależnienia. Otwarty jest w dni powszednie w godzinach 16.00-20.00 oraz dodatkowo w poniedziałki i środy od 9.00 do 13.00. W tym czasie, każdy może porozmawiać z gospodarzem oraz członkami klubu. Najczęściej są to osoby, które same doświadczyły uzależnienia i przeszły przez proces terapii dzięki czemu są doskonałym przykładem poprawy swojego życia. Daje to innym członkom dużą siłę i motywację do zmiany. Poza tym w klubie można zagrać w tenisa stołowego, skorzystać z siłowni czy małej biblioteczki. Klub organizuje również warsztaty, spotkania w grupach i konferencje.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, prezes Klubu Abstynenta „RAZEM” Krzysztof Tarkowski (od lewej), oraz skarbnik klubu Piotr Spręga.