Konkurs na najpiękniejszą pocztówkę dla autora 2016

Już niedługo zaczyna się kolejna edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Warszawa, Kraków, Wrocław i Gdańsk zapraszają w niezwykłą literacką podróż. Na wszystkich miłośników czytania czekają spotkania z autorami, gry, warsztaty, koncerty i mnóstwo fantastycznych książek.

pocztowka 2Do tego wyjątkowego wydarzenia można włączyć się już dzisiaj, biorąc udział w konkursie! Wystarczy przygotować pocztówkę do jednego z autorów, goszczących w tym roku na Festiwalu Literatury dla Dzieci i przesłać ją do 8 maja 2016 r. na poniżej podany adres. Lista gości Festiwalu, a więc autorów, do których można napisać pocztówkę, dostępna jest na stronie http://fldd.pl/2016/goscie/.

Na zwycięzców czekają wspaniałe zestawy książkowe i co ważne – wszystkie listy i pocztówki zostaną przekazane autorom podczas spotkań festiwalowych!

Co trzeba zrobić? Zadanie konkursowe:

  • Pocztówka powinna być przygotowana w wymiarze A6, najlepiej z papieru technicznego, dowolną techniką plastyczną.
  • Powinna zawierać ilustrację, krótkie pozdrowienia dla autora, oryginalnie przygotowany znaczek i wpisanego adresata. Przewodnim       tematem plastycznym mogą być jego obecne lub przyszłe książki. Liczy się pomysłowość !
  • Starsze dzieci zachęcamy do dołączenia listu, w którym napiszą, o czym ich ulubiony autor powinien napisać swoją kolejną książkę.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres:

Fundacja Czas Dzieci
ul. Felicjanek 10/17
31-¬104 Kraków

Koniecznie z dopiskiem „Festiwal Literatury dla Dzieci 2016”

Do pocztówek na osobnej kartce należy dołączyć swoje dane korespondencyjne. Termin nadsyłania zgłoszeń: 8 maja 2016 r.
Więcej informacji: http://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1198,co,opis.html