Filippides z miejskim wsparciem

Klub Lekkoatletyczny Filippides wychodząc naprzeciw dużej i wciąż rosnącej popularności biegania zorganizuje sportową imprezę w terenach leśnych skierowaną do całych rodzin.

21 kwietnia prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z Lucyną Petką ze Starogardzkiego Klubu Lekkoatletycznego Filippides umowę na dofinansowanie zawodów w kwocie 2000 zł.

„BiegamBoLubię Lasy” to zawody lekkoatletyczne realizowane na leśnych ścieżkach na dystansie 5 km dla młodzieży i dorosłych, w różnych kategoriach wiekowych. W ramach imprezy towarzyszącej swoich sił w bieganiu na dystansach 300 i 600 metrów mogą spróbować również dzieci. Na 600 metrów przewidziany jest bieg dla osób towarzyszących. Odbędą się 12 czerwca w Leśniczówce Szpęgawsk.

Inicjatorem leśnych biegów jest fundacja Wychowanie przez Sport z Warszawy. Jak zapewniają organizatorzy, to dla dzieci, młodzieży i dorosłych alternatywa dla czasu spędzanego przed komputerem oraz sposób na realizację zdrowego stylu życia i nawiązywania nowych przyjaźni. Zawody mają mieć charakter zabawy ale i współzawodnictwa.

Każdy z uczestników otrzyma po biegu poczęstunek regeneracyjny. Będzie stoisko z kawą herbatą i domowym ciastem upieczonym przez klubowiczów. Na mecie każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal.

Lucyna Petka ze Starogardzkiego Klubu Lekkoatletycznego Filippides