ETZT już po raz 12!

Jak co roku, już po raz 12 Starogard Gdański uczestniczy w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Kampania trwa od 16 do 22 września. Ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców.

ETZT to promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „ Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. W tym roku Stowarzyszenie Rekord wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim przygotowuje następujące atrakcje:

 16 września
Środa rowerowa z Grupą GPEC i upominki na wybranych skrzyżowaniach dla rowerzystów
 
17 września
– WÓZKOWO-EKO-ZDROWO ze Środowiskowym Domem Samopomocy Starogard Gdański czyli przeglądy wózków inwalidzkich i pokazy online z udziałem wózkowiczów.
– Zajedź do Starogardzkiego Centrum Kultury, weź udział w quizie, nagraj filmik w Parku Nowe Oblicze i wygraj nagrody.
– Rabat 20 % na wszystko z karty dla rowerzystów w Karczmie Słowiańskiej Na Podgrodziu.
 
18 września
Dzień Serca, zabawy on-line z OSiR Starogard i Powiatem Starogardzkim oraz rozmowa z doktorem Robertem Wierzbą o zdrowym sercu. (online: Facebook @OSiR Starogard @Powiat Starogardzki).
 
19 września
– Śniadanie w Dziennej Dawce
– #wkręć się na gród – darmowy wstęp do Grodziska Owidz dla rowerzystów
– Mistrzostwa Starogardu Gdańskiego w Tenisie Ziemnym – single
 
20 września
– Wstęp za free na Ścianę Wspinaczkową OSIR dla rowerzystów
– Mistrzostwa Starogardu Gdańskiego w Tenisie Ziemnym – single
 
21 Września
– Darmowe przeglądy rowerowe z Salony Rowerowe Szprychy.com
 
22 Września
– Sport Generacja – zawody lekkoatletyczne dla dzieci
 
 
Podczas całego tygodnia ETZT OSiR Starogard Gdański zaprasza do udziału w 2 zabawach 16-22.09.2020. Do wygrania atrakcyjne nagrody, m.in. rowery.
 
1. ZDROWY OMNIBUS
 
Każdego dnia na fb OSiR Starogard Gdański pojawiać się będzie pytanie konkursowe. Osoby które otrzymają największą ilość punktów w rankingu zdobędą nagrody.
 
 
 2. POKAŻ JAK BARDZO KOCHASZ SWOJE SERCE
 
Zabawa polega na tym aby w kreatywny i nieszablonowy sposób pokazać „Jak bardzo kochasz swoje serce”. Uczestnicy pod postem konkursowym na fb OSiR Starogard Gdański mogą publikować zdjęcia, spośród których komisja konkursowa wybierze i nagrodzi najlepsze. 
 
 
 
Organizator: Stowarzyszenie Rekord
Współorganizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji
Partnerzy i Sponsorzy: Gmina Miejska Starogard Gdański Starostwo Powiatowe Starogard Gdański Grupa GPEC Salony Rowerowe Szprychy.com Ściana Wspinaczkowa OSIR Starogardzkie Centrum Kultury Miejski Zakład Komunikacji Piętro Centrum Rozrywki Kula Bowling Grupa Kolarska STG Kawiarnia Dzienna Dawka Środowiskowy Dom Samopomocy Unia Europejska Biuro Rachunkowe Roma Kamrowska Akcja SportGeneracja Premium Fitness&Gym ZHP Starogard Gdański Kociewskie Centrum Zdrowia Na Podgrodziu Karczma Słowiańska Grodzisko Owidz.
 
19-20.09-2020 MISTRZOSTWA STAROGARDU GDAŃSKIEGO W TENISIE ZIEMNYM W SINGLU
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim zaprasza na Mistrzostwa Starogardu Gd. w tenisie ziemnym, które odbędą się w 19-20 września 2020.Wpisowe: 30 zł
Turniej odbędzie się na kortach tenisowych, przy Stadionie im. Kazimierza Deyny. Odprawa z zawodnikami odbędzie się o 8:45, a rozpoczęcie rozgrywek o godz. 9:00.
 
Mistrzostwa Starogardu odbywają się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Więcej informacji pod numerem tel. 530 891 487 oraz na www.osir.com.pl
 
 
22.09.2020 SPORT GENERACJA
22 Września na Stadionie Miejskim im. K. Deyny odbędzie się impreza lekkoatletyczna pn. Sport Generacja, w programie: biegi integracyjne, sprinterskie, płotkarskie i sztafetowe dla dzieci szkół podstawowych klas IV, V i VI. Dodatkowymi atrakcjami będą występy artystyczne, nie zabraknie trenerów i instruktorów lekkiej atletyki, dziennikarzy sportowych, organizatorów rekreacji sportowej. Udział w Akcji jest bezpłatny.
 
Organizatorem akcji jest Fundacja Wychowanie przez Sport a partnerem lokalnym BBL Starogard Gdański.