Dziecięce wyobrażenia o świętym Mikołaju. Rozstrzygnięcie konkursu

To już 13 międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Mikołaj moich marzeń” organizowany przez Straż Miejską w Starogardzie Gdańskim przy współudziale Starogardzkiego Centrum Kultury.

Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Każdy uczestnik zupełnie inaczej wyobraża sobie św. Mikołaja. Konkursowe rysunki można było składać do 30 listopada. Wpłynęło ich 113 z czterech szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim. Spośród prac przedstawiających różne wyobrażenia św. Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego, co z nimi związane wybrano 10, które nagrodzono oraz 10, których autorzy otrzymali wyróżnienia. Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Kwidzińska-Kulas – Z-ca Komendanta Straży Miejskiej, Leszek Żoładowski – starszy inspektor ze Straży Miejskie oraz Józef Olszynka ze Starogardzkiego Centrum Kultury, postanowiła przyznać dodatkowe wyróżnienie za zaangażowanie w wykonaniu pracy dla Aleksa Dawickiego ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Nagrodzone prace:
Helena Korneluk PSP nr 4
Patrycja Engler PSP nr 4
Julia Radomska PSP nr 4
Kewin Literski PSP nr 4
Wiktoria Tomasik PSP nr 1
Lena Bączkowska PSP nr 1
Agata Felchner PSP nr 1
Lena Narloch PSP nr 6
Sandra Pobłocka PSP nr 8
Dawid Begger-Tyma PSP nr 1

Wyróżnienia:
Fabian Narloch PSP nr 6
Michalina Wrońska PSP nr 1
Bartosz Arendt PSP nr 8
Tymoteusz Archacki PSP nr 1
Lena Cejrowska PSP nr 4
Oskar Jarzyński PSP nr 4
Mikołaj Prądziński PSP nr 1
Aleksandra Labon PSP nr 4
Amelia Majkowska PSP nr 4
Szymon Błazikowski PSP nr 1

Nagrodzone prace będzie można oglądać na banerze wywieszonym na starogardzkim Rynku. Z uwagi na trwającą epidemię nagrody i wyróżnienia zostaną przekazane na ręce dyrekcji szkół. Konkurs został objęty Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański.