Biblioteka otwarta nocą zaprasza

Trzecie już wydanie ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2017 r. Na starogardzką noc pełną atrakcji zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. W godzinach 18.00-22.00 otworzy swoje drzwi przy ul. Paderewskiego, gdzie na odwiedzających czekać będą aktorzy, autorzy książek, wystawy, projekcje filmów i wiele innych niespodzianek.
Starogardzka Książnica po raz drugi bierze udział w Nocy Bibliotek. W tegorocznej odsłonie ogólnopolskiej akcji przygotowała szereg atrakcji. Swoje drzwi otworzy dlawszystkich miłośników czytania i nie tylko w sobotę, 3 czerwca, w godzinach 18.00 – 22.00. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

O godz. 18.15 w Czytelni i Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) na najmłodszych czeka przedstawienie teatralne „Kaprysy królowej Falbany” przygotowane przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, zaprzyjaźnionych czytelników oraz bibliotekarki.

Zaraz po przedstawieniu teatralnym Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży przygotowała blok „Śmiechostrachy”, czyli mnóstwo gier, zabaw i malowanek dla najmłodszych.

O godz. 19.00 na drugim piętrze, w Czytelni Popularnonaukowej organizatorzy zapraszają na spotkanie z panem Tomaszem Grabanem, autorem książki „Zamknięty świat”. Pan Tomasz, od dziecka pasjonuje się jaskiniami, które opisał właśnie w swojej książce wzbogacając ją świetnymi zdjęciami.

W Czytelni Popularnonaukowej czekać będzie na Państwa również wystawa książek „Tajemnice Ziemi” oraz projekcja filmu „Starigrod 1197” o początkach Starogardu Gdańskiego (o godz. 21.00).
W międzyczasie w Wypożyczalni dla Dorosłych na parterze przeżyjecie chwilę grozy z wystawą „Horror w bibliotece”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie. Ma też być okazją do zawarcia bliższej przyjaźni mieszkańców z bibliotekami jako najbardziej otwartymi i dostępnymi instytucjami kultury, które w ofercie mają coś dla osób w każdym wieku. Tej wyjątkowej nocy biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza z nadzieją, że ci, którzy odwiedzą tej nocy bibliotekę, wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. W pierwszej edycji akcji uczestniczyło ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000! Biblioteki w całej Polsce odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Serdecznie zapraszamy!