Bezpieczne wakacje 2018

Starogardzkie przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych dobrze wiedzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wakacji. 28 maja wysłuchały prelekcji na ten temat przygotowanej przez Straż Miejską.

Wykład odbył się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” organizowanej przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Udział w niej zdeklarowało 19 straży, w tym spośród okolicznych: SM Gdańsk, SM Tczew, SM Pelplin, SM Kościerzyna, SG Kościerzyna, SM Malbork, SM Kwidzyn, SM Chojnice.

Podczas spotkania ze starogardzką Strażą Miejską w SCK dzieci wysłuchały zasad bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu, na plaży i w wodzie, w lesie, w górach, w podróży, ale także na podwórku i placu zabaw oraz podczas jazdy rowerem.

Strażnicy powiedzieli też dzieciom jak zachować się wobec obcych osób, czy wałęsającego się psa. Tłumaczyli do kogo i w jaki sposób można zwrócić się o pomoc.

Prelekcji wysłuchało 200 przedszkolaków z 10 przedszkoli oraz 200 uczniów z klas I – III szkół podstawowych. – Cieszę się, że tu przyszliśmy. Teraz wiem, jak powinnam się zachowywać, żeby nic złego nie stało mi się podczas wakacji – powiedziała Lena.