Bezpieczna droga do szkoły

Starogardzka Straż Miejska została koordynatorem akcji Straży Gminnych i Miejskich ,,Bezpieczna droga do szkoły”.  W akcji uczestniczy 19 jednostek z z województwa pomorskiego.

Przedstawiciele jednostek Straży Miejskiej Gdańsk, Gdynia, Sopot, Straż Gminna Kościerzyna, Straż Miejska Kościerzyna, Rumia, Władysławowo, Kobylnica , Wejherowo, Tczew, Chojnice, Malbork, Lębork, Słupsk, Pruszcz Gdański, Puck, Kwidzyn oraz Katruzy spotkały się 11 lipca w Starogardzie Gdańskim, by ustalić plan działania i określić obowiązujące wszystkich standardy.

Akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły” podzielona została na dwa etapy. Od 19 do 30 sierpnia mundurowi sprawdzali stan przyszkolnej infrastruktury. W ramach pierwszego etapu działań strażnicy sprawdzali oznakowanie przejść dla pieszych, stan barierek, ogrodzeń oraz innych zabezpieczeń przy szkołach. Stwierdzone uchybienia przekazane zostały do właściwych instytucji, a nieprawidłowości zostały usunięte. Od 2 do 13 września strażnicy miejscy będą patrolowali okolice placówek oświatowych i wezmą udział w spotkaniach edukacyjnych, by rozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie.

Wrześniowe kontrole nie kończą działań Straży Miejskiej. Funkcjonariusze przez cały rok szkolny będą sprawdzać otoczenie szkół.