Bezpieczeństwo w czasie ferii – spotkanie ze Strażą Miejską

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku, jednak aby przebiegły szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W poniedziałek 13 stycznia Straż Miejska odwiedziła uczestników zajęć organizowanych przez Spółdzielnie Mieszkaniową „Kociewie” aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać podczas zimowych zabaw ale i nie tylko.

Strażnicy Miejscy uczyli najmłodszych zasad bezpiecznego zimowego wypoczynku, przypominali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i korzystaniu z elementów odblaskowych. Przestrzegali też przed zimowymi zagrożeniami, takimi jak na przykład wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne.
Małgorzata Zgoda tłumaczyła jak należy się zachować podczas spotkania z osobą nieznajomą, do kogo i w jaki sposób można zwrócić się o pomoc. Przypomniała również o numerach alarmowych pod które można się zgłosić w razie konieczności. Okazało się, że na ten temat starogardzkie maluchy miały imponującą wiedzę. O tym jak wygląda praca strażnika miejskiego opowiedział najmłodszym strażnik Daniel Haronek.

15 stycznia siedzibę Straży Miejskiej odwiedziły dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane w czasie ferii przez Starogardzkie Centrum Kultury. Tam oprócz przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa mogły również zobaczyć jak wygląda praca strażnika na co dzień.
Komendę Straży Miejskiej od środka pokazała dzieciom zastępca komendanta Krystyna Kwidzińska-Kulas.