31. Bieg Kociewski z Polpharmą

Nie zabrakło walki z wiatrem, determinacji i wielkiej radości. Na twarzach amatorów jak i wyczynowych biegaczy, którzy pokonali 10-kilometrową trasę z ogromnym zaangażowaniem i pasją, na mecie towarzyszył tylko szczery uśmiech. 8 października w Starogardzie Gdańskim odbył się 31. Bieg Kociewski z Polpharmą.

Słoneczna, chodź nieco chłodna i wietrzna aura dopisała tegorocznym uczestnikom Biegu Kociewskiego. Długodystansowców do biegu rozgrzewały grupy kibiców rozproszone na całej długości trasy od ulicy Kościuszki po Aleję Jana Pawła II, Armii Krajowej czy Jabłowską. Najszybszym biegaczem wśród mężczyzn okazał się Krzysztof Gosiewski z czasem zaledwie 30:21.55, na drugim miejscu uplasował się starogardzianin Mateusz Niemczyk z czasem 31:07.49, podium zamknął Michał Lewandowski z LLKS Ziemii Kociewskiej Skórcz z czasem 32:58.99.

pierwsze-miejsca-bieg-kociewski
Najszybsi panowie 31. Biegu Kociewskiego z Polpharmą

Wśród Pań, kolejny raz najszybszą została Marta Łagownik z czasem 35:22.58, drugie miejsce zajęła Khrystyna Bohomiahkova (36:01.26), trzecia dobiegła Katarzyna Pobłocka-Głogowska z Lęborka z czasem ponad 36:41.

Bieg-Kociewski-Podium-Kobiety
Najszybsze kobiety 31. Biegu Kociewskiego z Polpharmą

Przed głównym biegiem, szlaki, chodź na nieco krótszym odcinku, pokonali młodzi adepci biegania. W Biegu na Milę wzięło udział niemal 60 uczestników. Jako pierwszy, trasę prawie 2 km, pokonał w czasie zaledwie 04:03.40 Kacper Jaszewski z Kościerzyny, drugi był Karol Makiła z klubu GKS Cartusia Kartuzy z czasem 04:06.03, trzecie miejsce wywalczył Kamil Fąferko (04:28.20), który wraz z Kacprem Jaszewskim trenuje w UKS Olimpijczyk Skorzewo.

bieg-na-milę-stf
Bieg na Milę – 31. Bieg Kociewski z Polpharmą. Fot. STF

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka. Po przybyciu na metę medale oraz nagrody wręczali m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki, Andrzej Dziuban- członek zarządu ZF Polpharma, Jan Strzelczyk, Jarosław Janaszek i Anna Gdaniec- Radni Rady Miasta Starogard Gdański, Tomasz Rogalski- Sekretarz Gminy Wiejskiej Starogard Gdański, Angelika Witek- Radna Gminy Wiejskiej Starogard Gdański, Małgorzata Gołaszewska- przedstawicielka firmy DEKPOL STEEL oraz Marzena Klein- Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

sponsorzy-bieg-kociewski
Organizatorzy, sponsorzy i partnerzy 31. Biegu Kociewskiego z Polpharmą

Imprezie organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, towarzyszył konkurs organizowany przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Starogard Gdański, promujący ekologiczne nawyki. Niespodziewanie, konkurs na najlepszą rymowankę wygrała zwyciężczyni biegu głównego Marta Łagownik. Rejestrujący się na bieg zawodnicy wymyślali hasła, spośród których komisja wybrała i nagrodziła 6 najlepszych.