AUTOSANY będą jeździć po Starogardzie

Wiemy już, jakie autobusy będą jeździć po Starogardzie w połowie przyszłego roku. Dostarczy je firma AUTOSAN sp. z o.o. z Sanoka. 11 niskopodłogowych autobusów SANCITY miasto zakupi w ramach projektu „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim” za ponad 11 mln zł. 85 % kosztów pokryje Unia Europejska.

Od wiosny w Starogardzie trwa budowa węzła przesiadkowego. Realizuje ją firma Strabag zgodnie z projektem „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”. Oprócz przebudowy dworca PKP, budowy dworca autobusowego z przystankami i parkingów oraz przebudowy układu komunikacyjnego dróg wokół (m.in. budowa ulicy M.Hillar, przebudowa ul. Kolejowej, część ul. Gdańskiej i przede wszystkim Alei Wojska Polskiego), projekt od początku zakładał zakup nowych autobusów miejskich.

W związku z tym w kwietniu Miejski Zakład Komunikacji ogłosił przetarg na zakup 11 autobusów niskopodłogowych z usprawnieniami dla osób niepełnosprawnych. Do przetargu przystąpiły trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowała polska firma AUTOSAN z Sanoka. W połowie przyszłego roku dostarczy do Starogardu nowe autobusy za kwotę 11 160 207 zł. 85% tych kosztów zwróci miastu Unia Europejska.

Przy wyborze wykonawcy brano pod uwagę cenę, właściwości techniczno-eksploatacyjne autobusów, okres gwarancji i czas reakcji serwisu, zużycie paliwa według SORT-2 oraz niepalności elementów nadwozia stanowiących wyposażenie przedziału pasażerskiego oraz kabiny kierowcy. Suma uzyskanych punktów decydowała o wygranej.

– To dobra wiadomość, bo otrzymamy dobry produkt za dobrą cenę. – przyznał zastępca prezydenta miasta Przemysław Biesek-Talewski. – Autobusy firmy AUTOSAN jeżdżą już w wielu miastach Polski, są obecne także m.in. we Włoszech. Teraz trafią do Starogardu. Autosan to znany polski producent autobusów. To tradycja, ale i nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne.

fot. onet.pl, truckfocus.pl

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl