Spotkanie z Podróżnikiem Rafałem Królem: „Arktyka daleka i bliska”

17

Paz

godz. 18:00 od 17.10.2025 do 17.10.2025

Lokalizacja: Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim Biblioteka Główna ul. Paderewskiego 1 (przy Rynku) Czytelnia Popularnonaukowa (II piętro)

Przed nami Noc Bibliotek! 17 października zapraszamy na spotkanie z Rafałem Królem – podróżnikiem, eksploratorem, fotografikiem, publicystą i autorem książki „25 500”.

Tematem spotkania będzie „Arktyka daleka i bliska”. Autor opowie nam o swoich wyprawach polarnych. Na prelekcji będzie można zobaczyć odległe miejsca w różnych porach roku ze szczególnym uwzględnieniem tych które są za rozsądne pieniądze dostępne z Polski. Płaskowyż Hardangervidda, Lysefiord, fińska Laponia czy Alpy Lyngeńskie to Arktyka niemal na każdą kieszeń. Co tam można robić, jak podróżować i jak funkcjonować? Jakie czekają nas tam zagrożenia i niebezpieczeństwa? Tego wszystkiego dowiecie się w Noc Bibliotek

Na spotkaniu będzie także możliwość kupna książki Rafał Króla pod tytułem „25500”.

25500 – to w przybliżeniu liczba dni jakie przeżywamy od urodzenia do siedemdziesiątego roku życia, czyli do czasu kiedy jeszcze możemy być aktywni. Ta książka nie jest opisem podróży ani dziennikiem, zawiera spostrzeżenia i motywuje do jak najlepszego wykorzystywania czasu jaki mamy na życie.

Szczegóły wydarzenia:
• Data: 17 października
• Godzina: 18:00
• Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty, Czytelnia Popularnonaukowa (II piętro), ul. Paderewskiego 1, Starogard Gdański
• Wstęp: Wolny

Zapraszamy wszystkich serdecznie i widzimy się 17 października

Plakat promujący spotkanie z podróżnikiem i eksploratorem Rafałem Królem pt. "Arktyka daleka i bliska" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starogardzie Gdańskim 17 października o godz. 18:00. Wstęp wolny. Plakat zawiera zdjęcie Rafała Króla oraz polarne krajobrazy z reniferem i sprzętem podróżniczym.

#kulturastarogardzka