Pobiegli w 32. Biegu Kociewskim z Polpharmą

Prawie 400 uczestników spotkało się w Starogardzie Gdańskim na 32. edycji Biegu Kociewskiego. Nie zabrakło jak zwykle uśmiechów, poświęcenia i determinacji a i aura w tym roku sprzyjała biegaczom. Na zawodników czekały dwa wariantu biegu. Młodzieżowy na dystansie 1 mili, oraz bieg główny na dystansie 10 kilometrów.

Najszybszym biegaczem wśród mężczyzn okazał się Grzegorz Kujawswki z Pucka z czasem zaledwie 31:00.96, na drugim miejscu uplasował się Emil Dobrowolski z Chotomowa z czasem 31:05.53, podium zamknął Krzysztof Zieliński z Gdyni z czasem 31:09.21. Wśród Pań najszybszą została Olimpia Breza z Kościerzyny z czasem 33:55.70, drugie miejsce zajęła Marta Łagownik z Gdańska (34:10.99), trzecia dobiegła Beata Niemyjska ze Starocina z czasem 34:26:72.

Przed głównym biegiem krótszy odcinek pokonali młodzi adepci biegania w wieku od 12 do 19 lat. W „Biegu na milę” wzięło udział 40 uczestników. Sponsorem tytularnym była Akademia Młodego Sportowca. Jako pierwszy, trasę prawie 2 km, pokonał w czasie zaledwie 04:35.23 Eduardo Bernal ze Starogardu, drugi był Filip Wszelak z Kulic z czasem 04:43.46, trzecie miejsce wywalczył Bartosz Pipiórka z Somonina (04:47.63).

Najlepsi biegacze w kategorii generalnej.
Najlepsi biegacze w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

O atrakcyjne pakiety startowe dla wszystkich uczestników biegu zadbał starogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na mecie czekała kawa, herbata, woda, bufet owocowy i domowa drożdżówka. Nie zabrakło również gorącej grochówki która rozgrzała zawodników.

Po przybyciu na metę medale oraz nagrody wręczali: Maciej Kalinowski Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych, Artur Osnowski, Wójt Gminy Wiejskiej Starogard Gdański, Marcin Byczkowski, Zastępca Wójta Gminy Wiejskiej Starogard Gdański, Jan Strzelczyk i Jarosław Janaszek, Radni Rady Miasta Starogard Gdański, Marzena Klein, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji i Iwona Trocha, Zastępca Dyrektora OSiR Starogard Gdański., Sylwia Ossowska, kierownik Referatu Współpracy Lokalnej i Sportu, Mariusz Szwarc, prezes firmy BROKER, Dominika Nowakowska, właścicielka Akademii Młodego Sportowca, Marcin Gajewski, właściciel firmy EVER TREK.