Kalendarz Prezydenta

Kategoria: General Po wielu latach "Wiśnia" zagra w Starogardzie


27 kwietnia 2018

Piotr Wiśniewski po wielu latach 27 kwietnia o godz. 20:00 zagra na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Na mecz oldbojów Lechii Gdańsk i Starogardu Gdańskiego zaprasza prezydent miasta. Przed meczem piłkarz otrzyma medal „Za zasługi dla Starogardu”.

Piotr Wiśniewski to wychowanek Wierzycy Starogard Gdański. Pierwszym jego trenerem był Kazimierz Jankowsk. Jednak to syn pana Kazimierza - Marek Jankowski przez lata szkolił tego niezwykle utalentowanego piłkarza.
W rodzinnych barwach klubowych zadebiutował w 1999 roku. Grą w seniorach Wierzycy, która w sezonie 2002/2003 rywalizowała w IV lidze, potwierdzał swoją klasę. Zdobywając 28 goli, stał się trzecim strzelcem rozgrywek, ustępując jedynie bardzo doświadczonym napastnikom, czyli Robertowi Kugielowi (Kaszubia) i Andrzejowi Borowskiemu (Chojniczanka). Bramkami, jakie wówczas zdobywał dla Wierzycy, czarował starogardzkich kibiców. Tamtego sezonu dwukrotnie w jednym meczu zdobył po cztery gole i raz ustrzelił hatt tricka.

Znakomity sezon przyniósł mu również transfer do Kaszubii Kościerzyna, która uzyskała awans do III ligi. Tam potwierdził swoje zdolności snajperskie. 12 bramek w pierwszym sezonie dało Kaszubii 6. miejsce, a Wiśnia był najlepszym strzelcem drużyny. 10 bramek dla Kaszubii zdobył w kolejnym sezonie, co zadecydowało o tym że w następstwie w sezonie 2005/2006 trafił do drugoligowej Lechii.

W pierwszym sezonie w barwach Lechii Gdańsk zdobył 3 gole. W następnym zapisał na swym koncie już 9 bramek, zdobywając tytuł drugiego snajpera zespołu za Piotrem Cetnarowiczem. W sezonie 2007/2008 Piotr Wiśniewski wraz z Lechią wygrywają rozgrywki II ligi, co dało im awans do ekstraklasy. Wiśnia zdobył wówczas 4 gole, a królem strzelców drugiej ligi został nie kto inny jak Robert Lewandowski (21 bramek), wówczas gracz Znicza Pruszków. Okazało się, że Wiśniewski trafił do ekstraklasy w tym samym czasie co Lewandowski, bo zawodnik Bayernu Monachium przeszedł z Pruszkowa do Lecha Poznań.

W ekstraklasie Wiśniewski nie raz swoimi indywidualnymi akcjami pokazywał, że jest piłkarzem o wielkich umiejętnościach. Podkreślali to niejednokrotnie komentatorzy sportowi, jak i dawni reprezentanci Polski. Przez moment wydawało się nawet, że Wiśnia zostanie sprawdzony w kadrze, jednak żaden z selekcjonerów nie zdobył się na taki ruch. Mimo wszystko i tak stał się jednym z najwybitniejszych piłkarzy, którzy swoją karierę rozpoczynali na starogardzkich boiskach.
W Lechii Gdańsk grał do 2017 roku. Rozegrał 172 mecze na pozycji pomocnika, gdzie w sumie strzelił 28 bramek. Ostatnią - w dniu 28 maja 2017 roku w meczu z Pogonią Szczecin, ustalając zwycięski wynik (4:0) dla Lechii Gdańsk.

Obecnie starogardzianin zakończył swoją karierę piłkarską i zajął się trenowaniem młodzików Lechii Gdańsk. W piątek, 27 kwietnia po wielu latach ponownie zagra na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny. Będziemy mogli zobaczyć go w akcji w meczu Old Boysów Starogard Gdański vs. Lechia Gdańsk. W każdej z drużyn zagra jedną połowę meczu.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:00, ale wszystkich miłośników piłki nożnej i nie tylko zapraszamy już na godzinę 19:45. Przed sparingiem władze miasta uhonorują piłkarza medalem „Za zasługi dla Starogardu Gdańskiego”. Będzie to okazja do podziękowań i zdobycia autografu piłkarza.

Na imprezę zaprasza prezydent miasta Janusz Stankowiak i Rada Miasta Starogardu Gdańskiego, która na sesji w dniu 24 stycznia 2018 roku przyznała byłemu zawodnikowi Lechii Gdańsk wspomniany medal.

Zobacz cały kalendarz