Starogardzianin Mistrzem Polski
Piotr Osiński 1 lipca br. wywalczył w Starachowicach tytuł Mistrza Polski w kolarstwie szosowym. 11 lipca, na sesji Rady Miasta zawodnik Grupy Kolarskiej Starogard Gdański (GK STG) otrzymał specjalne podziękowania od władz miasta.
Starogardzianin Piotr Osiński został tegorocznym Mistrzem Polski w Kolarstwie Szosowym. 1 lipca 2018 roku podczas Mistrzostw Polski Masters na bardzo wymagającej i pagórkowatej trasie 123 km wokół Starachowic pokonał najlepszych kolarzy – amatorów z całej Polski. Na swój sukces pracował z kolegami z Grupy Kolarskiej Starogard Gdański ( GK STG) - Adamem Kołodziejskim, Ireneuszem Migowskim oraz Wojciechem Hercke.
Piotr Osiński na pierwszym miejscu podium Mistrzostw Polski Masters w Kolarstwie Szosowym
- To było moje czwarte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie - powiedział świeżo upieczony Mistrz Polski. - Jednak tym razem stanąłem na najwyższym podium pokonując ponad 110 doskonałych kolarzy w kategorii M-30. Rywalizacja była ogromna, zaciekła i wymagająca. Do tego było dość zimno, bo tylko 16 stopni, mokro i ślisko. A trasa skrojona pod tzw. „górali”, czyli kolarzy lekkich i drobnych, a ja do takich nie należę - relacjonował dalej Piotr Osiński. - Byłem jednak solidnie przygotowany do wyścigu. Wspólnie z kolegami z GK STG trenowaliśmy całą zimę, a wiosną ćwiczyliśmy formę w ciepłym i górzystym Calpe w Hiszpanii. Do mety dojechałem w trzyosobowej grupie, tam się wszystko rozstrzygnęło. Zwyciężyć pomogła mi moc w nogach, odpowiednia taktyka i odrobina szczęścia – dodał kolarz GK STG.
Kolarz z GK STG w pięknym stylu wygrał najważniejsze zawody w kraju.
W dowód uznania dla sukcesu zawodnika GK STG, 11 lipca podczas sesji rady Miasta, Piotr Osiński odebrał specjalne gratulacje i podziękowania od władz miasta. Wręczyli mu je w imieniu prezydenta - wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski.
Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski przekazuje Mistrzowi Polski w kolarstwie szosowym - Piotrowi Osińskiemu gratulacje od władz miasta.
- Starogard to miasto wielkich sportowców. Jak mawia często prezydent „Starogard sportem stoi”, „Tu rodzą się gwiazdy – powiedział Jarosław Czyżewski. - Po raz kolejny mamy tego potwierdzenie. Swoim fantastycznym wynikiem wpisał się Pan w poczet starogardzkich „gwiazd” sportowych. Tytuł Mistrza Polski w kolarstwie szosowym to wielki sukces. Gratulujemy wysiłku, determinacji, a przede wszystkim wielkiej pasji, zapału i ambicji, które z powodzeniem przekłada Pan na sukcesy sportowe, rozsławiając przy tym Starogard – zakończył przewodniczący Rady.
- Jestem zaskoczony tym, że tak dużym echem w Starogardzie odbiło się moje zwycięstwo. Cieszę się podwójnie raz - z sukcesu, że udało mi się po raz trzeci wywalczyć tytuł Mistrza Polski, dwa, że jako starogardzianin mogę z powodzeniem promować nasze miasto w kraju i zagranicą - powiedział Mistrz Polski - Bardzo dziękuję za dzisiejsze wyróżnienie. To dodatkowa motywacja do pracy. Mobilizuje do treningów i wyznaczania sobie kolejnych celów - dodał kolarz.
Już w sierpniu zawodnik GK STG zmierzy się z amatorami kolarstwa szosowego w Mistrzostwach Świata w Austrii. Trzymamy kciuki!
" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
Piotr Osiński na pierwszym miejscu podium Mistrzostw Polski Masters w Kolarstwie Szosowym
- To było moje czwarte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie - powiedział świeżo upieczony Mistrz Polski. - Jednak tym razem stanąłem na najwyższym podium pokonując ponad 110 doskonałych kolarzy w kategorii M-30. Rywalizacja była ogromna, zaciekła i wymagająca. Do tego było dość zimno, bo tylko 16 stopni, mokro i ślisko. A trasa skrojona pod tzw. „górali”, czyli kolarzy lekkich i drobnych, a ja do takich nie należę - relacjonował dalej Piotr Osiński. - Byłem jednak solidnie przygotowany do wyścigu. Wspólnie z kolegami z GK STG trenowaliśmy całą zimę, a wiosną ćwiczyliśmy formę w ciepłym i górzystym Calpe w Hiszpanii. Do mety dojechałem w trzyosobowej grupie, tam się wszystko rozstrzygnęło. Zwyciężyć pomogła mi moc w nogach, odpowiednia taktyka i odrobina szczęścia – dodał kolarz GK STG.
Kolarz z GK STG w pięknym stylu wygrał najważniejsze zawody w kraju.
W dowód uznania dla sukcesu zawodnika GK STG, 11 lipca podczas sesji rady Miasta, Piotr Osiński odebrał specjalne gratulacje i podziękowania od władz miasta. Wręczyli mu je w imieniu prezydenta - wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski.
Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski przekazuje Mistrzowi Polski w kolarstwie szosowym - Piotrowi Osińskiemu gratulacje od władz miasta.
- Starogard to miasto wielkich sportowców. Jak mawia często prezydent „Starogard sportem stoi”, „Tu rodzą się gwiazdy – powiedział Jarosław Czyżewski. - Po raz kolejny mamy tego potwierdzenie. Swoim fantastycznym wynikiem wpisał się Pan w poczet starogardzkich „gwiazd” sportowych. Tytuł Mistrza Polski w kolarstwie szosowym to wielki sukces. Gratulujemy wysiłku, determinacji, a przede wszystkim wielkiej pasji, zapału i ambicji, które z powodzeniem przekłada Pan na sukcesy sportowe, rozsławiając przy tym Starogard – zakończył przewodniczący Rady.
- Jestem zaskoczony tym, że tak dużym echem w Starogardzie odbiło się moje zwycięstwo. Cieszę się podwójnie raz - z sukcesu, że udało mi się po raz trzeci wywalczyć tytuł Mistrza Polski, dwa, że jako starogardzianin mogę z powodzeniem promować nasze miasto w kraju i zagranicą - powiedział Mistrz Polski - Bardzo dziękuję za dzisiejsze wyróżnienie. To dodatkowa motywacja do pracy. Mobilizuje do treningów i wyznaczania sobie kolejnych celów - dodał kolarz.
Już w sierpniu zawodnik GK STG zmierzy się z amatorami kolarstwa szosowego w Mistrzostwach Świata w Austrii. Trzymamy kciuki!
" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

