Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Starogardzianin Mistrzem Polski

Piotr Osiński 1 lipca br. wywalczył w Starachowicach tytuł Mistrza Polski  w kolarstwie szosowym. 11 lipca, na sesji Rady Miasta zawodnik Grupy Kolarskiej Starogard Gdański (GK STG) otrzymał specjalne podziękowania od władz miasta. Starogardzianin Piotr Osiński został tegorocznym Mistrzem Polski w Kolarstwie Szosowym. 1 lipca 2018 roku podczas Mistrzostw Polski Masters na bardzo wymagającej i pagórkowatej trasie 123 km wokół Starachowic pokonał najlepszych kolarzy – amatorów z całej Polski. Na swój sukces pracował z kolegami z Grupy Kolarskiej Starogard Gdański ( GK STG) - Adamem Kołodziejskim,  Ireneuszem Migowskim oraz Wojciechem Hercke. Piotr Osiński na pierwszym miejscu podium Mistrzostw Polski Masters w Kolarstwie Szosowym - To było moje czwarte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie - powiedział świeżo upieczony Mistrz Polski. -  Jednak tym razem stanąłem na najwyższym podium pokonując ponad 110 doskonałych kolarzy w kategorii M-30. Rywalizacja była ogromna, zaciekła i wymagająca. Do tego było dość zimno, bo tylko 16 stopni, mokro i  ślisko.  A trasa skrojona  pod tzw. „górali”, czyli kolarzy lekkich i drobnych, a ja do takich  nie należę - relacjonował dalej Piotr Osiński. - Byłem jednak solidnie przygotowany do wyścigu. Wspólnie z kolegami z GK STG trenowaliśmy całą zimę, a wiosną ćwiczyliśmy formę w ciepłym i górzystym Calpe w Hiszpanii. Do mety dojechałem w trzyosobowej grupie, tam się wszystko rozstrzygnęło. Zwyciężyć pomogła mi moc w nogach, odpowiednia taktyka i odrobina szczęścia –  dodał kolarz GK STG.  Kolarz z GK STG  w pięknym stylu wygrał najważniejsze zawody w kraju. W dowód uznania dla sukcesu zawodnika GK STG, 11 lipca podczas sesji rady Miasta, Piotr Osiński odebrał specjalne gratulacje i podziękowania od władz miasta. Wręczyli mu je w imieniu prezydenta - wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski. Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski przekazuje Mistrzowi Polski w kolarstwie szosowym - Piotrowi Osińskiemu gratulacje od władz miasta. - Starogard to miasto wielkich sportowców. Jak mawia często prezydent „Starogard sportem stoi”, „Tu rodzą się gwiazdy – powiedział Jarosław Czyżewski.  - Po raz kolejny mamy tego potwierdzenie.  Swoim fantastycznym wynikiem wpisał się Pan w poczet starogardzkich „gwiazd” sportowych. Tytuł Mistrza Polski w kolarstwie szosowym to wielki sukces. Gratulujemy wysiłku, determinacji, a przede wszystkim wielkiej pasji, zapału i ambicji, które z powodzeniem przekłada Pan na  sukcesy sportowe, rozsławiając przy tym Starogard – zakończył przewodniczący Rady. - Jestem zaskoczony tym, że tak dużym echem w Starogardzie odbiło się moje zwycięstwo. Cieszę się podwójnie raz - z sukcesu, że udało mi się po raz trzeci wywalczyć tytuł Mistrza Polski,  dwa, że jako starogardzianin mogę z powodzeniem  promować nasze miasto w kraju i zagranicą - powiedział Mistrz Polski -  Bardzo dziękuję za dzisiejsze wyróżnienie.  To dodatkowa motywacja do pracy.  Mobilizuje do  treningów i  wyznaczania sobie kolejnych celów  - dodał kolarz.  Już w sierpniu zawodnik GK STG zmierzy się z amatorami kolarstwa szosowego w Mistrzostwach Świata w Austrii.  Trzymamy kciuki! " order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]    
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności