Mieszkania przy ul. Kościuszki otrzymają drugie życie
Mieszkania w budynku przy ul. Kościuszki 98 w Starogardzie Gdańskim zyskają drugie życie. Władze miasta we współpracy z TBS pozyskały prawie 1,7 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego na remont siedmiu pustostanów. Wyremontowane lokale zasilą mieszkaniowy zasób miasta.
Modernizacja gminnych lokali mieszkaniowych w Starogardzie Gdańskim prowadzona jest sukcesywnie od lat, zwykle z pomocą funduszy zewnętrznych.
– Przy realizacji prac remontowych korzystamy z dostępnych możliwości uzyskania dotacji z Funduszu Dopłat funkcjonującego w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa mieszkaniowego. W tym roku uzyskaliśmy z tego źródła prawie 1,7 mln złotych. Pieniądze pozwolą nam kontynuować remonty pustostanów – poinformował wiceprezydent Tadeusz Błędzki.
— Remonty pustostanów są jednym z priorytetów polityki mieszkaniowej Starogardu Gdańskiego. Od roku 2023 sukcesywnie realizujemy ofensywą mieszkaniową - mówi Tomasz Czerwiński, prezes TBS Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim.
Nowe instalacje, podłogi i okna
W 2026 roku Miasto zaplanowało remont siedmiu pustostanów. Podobnie jak w latach poprzednich wyremontowane lokale zostaną przeznaczone na pomoc mieszkaniową dla starogardzian.
- Budynek przejdzie kompleksową termomodernizację wraz z wymianą źródeł ciepła. Ponadto zostaną uporządkowane tereny zewnętrzne. Remont mieszkań obejmie prace sanitarne i elektryczne, wymianę podłóg oraz stolarki okiennej i drzwiowej. W ramach planowanych inwestycji przeprowadzone zostaną także roboty ogólnobudowlane, a więc uzupełnianie tynków i malowanie ścian. Mieszkania zostaną wykończone "pod klucz" – informuje dalej prezes TBS.
Prace powinny rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku, po wyłonieniu wykonawcy w drodze postępowania przetargowego.

