Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Wizyta prezydenta na Alei Wojska Polskiego: plany wobec dzielnicy na najbliższe lata

Spotkanie z mieszkańcami, które odbyło się w poniedziałek, 10 października, w świetlicy ODK, zainicjował radny Rady Miasta Wojciech Pielecki. Porozmawiać z prezydentem Januszem Stankowiakiem i jego zastępcami przyszło około 100 mieszkańców. Co dalej z Aleją Wojska Polskiego, czy przy jej remoncie przebudowane zostaną sieci podziemne, jak będzie wyglądać gospodarka odpadami komunalnymi, kto będzie odbierał śmieci i czy mieszkańców czeka podwyżka za wodę i ścieki? To tylko kilka z wielu pytań, jakie mieszkańcy zadali prezydentom podczas spotkania 10 października 2016 roku. Rozmowa odbyła się wedle planu, który przygotował inicjator spotkania radny Wojciech Pielecki. Obok prezydentów Janusza Stankowiaka, Macieja Kalinowskiego i Przemysława Bieska –Talewskiego uczestniczyli w nim funkcjonariusze policji asp. sztab. Maciej Olejniczak oraz asp. sztab. Macieja Łepek. img_6763 Spotkanie otworzył radny. Na początku przypomniał mieszkańcom, że 17 października rozpoczyna się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego 2017. Poinformował zebranych, że projekt z ich rejonu wylosował numer 1. Wyjaśnił zasady głosowania oraz podał miejsca i godziny, gdzie mieszkańcy mogą oddać swoje głosy. Podkreślił, że tylko poprzez wspólne działanie mogą razem zmienić okolicę na lepsze. - Nasze dzieci potrzebują tego placu zabaw, a projekt potrzebuje waszych głosów – apelował do mieszkańców radny Pielecki. img_6777 Przy okazji wiceprezydent Maciej Kalinowski poinformował mieszkańców o możliwości otrzymania z budżetu obywatelskiego jednorazowo do 3 tys. zł na lokalne inicjatywy. – To może być wieczorek taneczny, otwarcie placu zabawa z grillem, koncert dla mieszkańców, w zasadzie każdy pomysł, który zatwierdzony zostanie przez komisję oceniającą – powiedział wiceprezydent. - Mieszkańcy mają do wykorzystania 60 tys. zł rocznie. Co dalej z Aleja Wojska Polskiego? img_6773 Na pytanie co dalej z Aleją Wojska Polskiego odpowiedział Zastępca Prezydenta ds. Techniczno – Inwestycyjnych Przemysław Biesek-Talewski. Przedstawił mieszkańcom koncepcję przebudowy Alei Wojska Polskiego w ramach budowy węzła integracyjnego. Poinformował, że planowana inwestycja będzie kosztować ponad 40 mln zł i ma się rozpoczął na wiosnę 2017 roku. - Projekt budowy węzła integracyjnego złożyliśmy w lipcu 2016 roku – informował wiceprezydent. – Wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym. Obecnie trwa ocena merytoryczna. Decyzji w sprawie przyznania dotacji ze środków unijnych spodziewamy się pod koniec roku. Jednak jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę całej inwestycji. Po rozstrzygnięciu będziemy mogli porównać rzeczywisty koszt z planowana dotacją – dodał Talewski. Wiceprezydent omówił szczegółowo zakres planowanych robót. Zapoznał mieszkańców z projektem przebudowy dworca kolejowego. Omówił zmiany układu drogowego w okolicy ulic Kolejowej, Alei Wojska Polskiego oraz skrzyżowań z ul. Wybickiego, Skarszewską i Grunwaldzką. Poinformował, że wybudowana zostanie nowa ulica Agnieszki Hillar, która połączy ul. Kolejową z ul. Gdańską. Wspomniał też o planach PKP dotyczących modernizacji linii kolejowej 203. Zaznaczył, że przebudowa tej linii spowoduje zwiększenie ruchu kolejowego na trasie do Chojnic i Gdańska. To z kolei wymagać będzie poprowadzenia ulicy Skarszewskiej tunelem pod torami i zamknięcia wjazdu z ul. Skarszewskiej na ul. Kolejową ze względu na różnicę poziomów. - Czeka nas bardzo duża i skomplikowana inwestycja – powiedział Przemysław Biesek-Talewski. - Na sam remont dróg przeznaczone będzie około 30 mln zł. To pozwoli na przebudowę całej infrastruktury drogowej: podziemnej i naziemnej. Modernizacji poddane zostaną wszystkie sieci, kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociągi i gazociągi – zapewniał wiceprezydent. Starkom będzie dalej odbierał śmieci w mieście img_6775 W sprawie śmieci wiceprezydent Talewski uspokoił mieszkańców, że już wkrótce wszystkie ich wątpliwości się wyjaśnią. Poinformował, że w najbliższą środę odbędzie się sesja Rady Miasta poświęcona wyłącznie temu tematowi. Jeśli radni zatwierdzą propozycje zmian, każdy mieszkaniec otrzyma informację z nowymi zasadami segregacji odpadów, stawkami opłat i częstotliwością odbioru śmieci. - Wiemy tylko, że odpady odbierać będzie nadal firma Starkom, która wygrała przetarg – powiedział wiceprezydent. – To oznacza dla mieszkańców, że nie będzie w mieście zawirowań związanych z wymianą pojemników na śmieci. Wiadomo też, że firma będzie wykonywać usługę dla miasta o 2 mln zł taniej niż robiła to dla Związku Gmin Wierzyca. To dobrze rokuje dla mieszkańców, jeśli chodzi o stawki za odbiór odpadów – tłumaczył dalej wiceprezydent. - Liczymy, że ceny nie będą wyższe niż te. które zaproponował ZWG, a być może nawet niższe. W sprawie podwyżki opłat za wodę wiceprezydent wyjaśnił, że firma Star –Wik przygotowuje nowy taryfikator. – Na pewno cena za wodę i ścieki wzrośnie. Trzeba się z tym liczyć. Podwyżka będzie uzależniona od wysokości nowego podatku, który chce wprowadzić rząd. Monitoring - większe bezpieczeństwo na Alei Wojska Polskiego Mieszkańcy zgłosili też najpilniejsze potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. Poprosili swojego dzielnicowego asp. sztab. Macieja Olejniczaka o pomoc w rozwiązaniu problemu osób przesiadujących i spożywających alkohol na Skwerze Adama Mickiewicza. Zwrócili też uwagę na problem parkowania aut przy piekarni na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z Aleją Wojsk Polskiego. img_6769 Aspirant Olejniczak zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby patroli w rejonie było więcej. Wyjaśnił, że zgodnie z prawem karze mandatem podlega tylko akt spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Natomiast policja nie może komukolwiek zakazać przebywania w takim miejscu. Jeśli chodzi o parkowanie w niedozwolonych miejscach poprosił o kierowanie spraw do Straży Miejskiej, która może założyć blokadę na koła. Poprosił też mieszkańców o zgłaszanie pod numer 997 lub 112, wszystkich aktów wandalizmu i zaobserwowanych zdarzeń, które ich zdaniem wydają się niezgodne z prawem lub zakłócają porządek publiczny. Wiceprezydent Przemysław Biesek -Talewski dodał, że w omawianym przez niego projekcie przebudowy Alei Wojska Polskiego, cała ulica objęta będzie monitoringiem, co przyczyni się na pewno do zwiększenia  poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Zwłaszcza, że zgodnie z planem do budynku obok dworca przeniesie się Straż Miejska, która będzie nadzorować wszystkie kamery w mieście. Remonty i inwestycje na 2017 rok Na zakończenie radny Wojciech Pielecki poinformował zebranych o złożonych przez siebie wnioskach do budżetu miasta na 2017 roku. Mieszkańcy zgodzili się, że najpilniejszą potrzebą jest remont ul. Wybickiego szczególnie chodniki po obu stronach ulicy, budowa dodatkowych 20 miejsc parkingowych przy ul. Grunwaldzkiej oraz utwardzenie drogi wzdłuż płotu na ulicy Osiedlowej.  
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.