Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Ulica Kościuszki zapewnia pełen komfort i bezpieczeństwo jazdy

Zakończyła się długo wyczekiwana przez starogardzian przebudowa jednej z najstarszych dróg w mieście. Teraz kierowcy mają zapewniony pełen komfort jazdy przez centrum miasta, aż do drogi wylotowej na Tczew. 15 grudnia prezydent miasta oficjalnie otworzył przejazd drugim odcinkiem nowo wyremontowanej ulicy Kościuszki. W 2016 roku firma Skanska S.A. przebudowała ulicę Kościuszki na odcinku od wylotu z ronda z ul. Lubichowską do skrzyżowania z ul. Pomorską. W tym roku firma PBD ze Starogardu Gdańskiego wykonała drugi etap projektu - od skrzyżowania z ul. Pelplińską do ronda Pitagorasa. Tym samym największy i najbardziej wyczekiwany projekt drogowy w mieście został zakończony. Jedna z najstarszych ulic wizualnie zamieniła się nie do poznania. Stała się jedną z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych dróg w Starogardzie. Tegoroczna inwestycja kosztowała 4 540 000 zł. Prawie połowę, czyli 1 896 765 zł Gmina otrzyma w formie dofinansowania z Urzędu Województwa Pomorskiego z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Kościuszki gotowa i otwarta W uroczystości otwarcia oprócz władz miasta uczestniczyli radni Rady Miasta, przedstawiciele Starogardzkiego Klubu Biznesu Związku Pracodawców, Naczelnik Wydziału Komunikacji Józef Kabała oraz zaproszeni goście. Obecni byli też wykonawcy – prezes i wiceprezes firmy PBD S.A, prezes PWK STAR-WiK, które współfinansowało zadanie oraz pracownicy Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Miasta. Otwarcie ul. Kościuszki /fot. Magdalena Dalecka Prezydent miasta, Grzegorz Rozmus prezes PBD S.A. oraz Joanna Myślińska prezes „STAR-WiK” uroczyście przecięli wstęgę i oficjalnie otworzyli drugi odcinek zmodernizowanej ulicy Tadeusza Kościuszki. Joanna Myślińska prezes PWK STAR-WiK , Grzegorz Rozmus prezese PBD S.A. i Prezydent Janusz Stankowiak przecięli wstęgę otwierając przejazd nowo wyremontowaną ulicą Kościuszki / fot. Magdalena Dalecka – Z wielką przyjemnością zamykam drugi etap inwestycji i tym samym otwieram całą ulicę Kościuszki w nowej odsłonie. W przededniu Świąt Bożego Narodzenia to chyba jeden z najlepszych prezentów dla mieszkańców – powiedział Janusz Stankowiak. – Bardzo nas cieszy, że udało się zakończyć tę ważną dla Miasta inwestycję w terminie – dodał. - Oddajemy do użytku nowoczesną, bezpieczną i ładną ulicę. Mam nadzieję, że ułatwi ona komunikację i usprawni ruch w centrum miasta. Prezydent podziękował Wojewodzie Pomorskiemu za dofinansowanie inwestycji, Starostwu Powiatowemu za partycypację w kosztach jej przebudowy oraz radnym Rady Miasta za podjęcie stosownych uchwał, które umożliwiły wykonanie zdania. Specjalne podziękowania otrzymali prezes firmy PBD S.A. Grzegorz Rozmus, prezes PWK STAR-WiK Joanna Myślińska i dyrektor rejonu dystrybucji ENERGA Operator S.A. Robert Karbinski. Szczególne podziękowania prezydent skierował też do swoich współpracowników: wiceprezydenta Przemysława Bieska-Talewskiego, Janusza Karczyńskiego, Tadeusza Błedzkiego i ich podwładnych. - To dzięki waszej pracy nasze projekty otrzymują najwyższe oceny w konkursach za czym idą ogromne pieniądze z zewnątrz. Bardzo wam dziękuję – powiedział Stankowiak Kierownik budowy i wiceprezes firmy PBD S.A Kamil Rozmus podziękował wszystkim mieszkańcom miasta za wyrozumiałość i cierpliwość. – To nie była łatwa budowa, wymagała wielkiej dyscypliny, momentami powodowała sporo zamieszania, a mieszkańcy cierpliwie wszystko znosili i się nie skarżyli. Prace postępowały różnie, raz wolniej, raz szybciej, na końcu bardzo szybko – powiedział. – Jesteśmy dumni i cieszymy się, że udało się nam zmobilizować na tej ostatniej prostej, której chyba jesteśmy mistrzami i zakończyć inwestycję w terminie. Podziękowania otrzymali też wszyscy bezpośrednio zaangażowani w realizację budowy drogi. Zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych Przemysław Biesek-Talewski w krótkiej prezentacji przypomniał gościom proces realizacji zadania                   /fot. Magdalena Dalecka Wiceprezydent Przemysław-Biesek-Talewski przypomniał proces przygotowywania inwestycji, jej przebieg, trudności i rezultaty. Przedstawił też plany inwestycyjne związane z obszarem starogardzkiego śródmieścia. - W tej chwili infrastruktura drogowa, z wyjątkiem może kilku budynków, mocno odbiega od wyglądu zabudowy przy ul. Kościuszki – powiedział wiceprezydent. – Dlatego Miasto podjęło wszelkie starania, aby zmienić ten stan rzeczy. W przyszłym roku rozpoczniemy rewitalizację śródmieścia, na którą otrzymaliśmy 11,3 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. W ramach tej inwestycji w rejonie ulicy Kościuszki w przyszłym roku przebudowana zostanie była szkoła nr 5, gdzie powstanie Centrum Wsparcia Rodziny. Do końca 2020 roku 40 budynków otrzyma nową elewację w tym wiele na ulicy Kościuszki m.in. budynki nr 40,32,12,14,7,11,44 oraz budynki Spółdzielni Mieszkaniowej na rogu ul. Sobieskiego. Projekt uwzględnia tylko nieruchomości gminne, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielni mieszkaniowe, ale będziemy zachęcać również prywatnych właścicieli do remontów, poprzez ulgi w podatkach. Trzeci element, który jeszcze bardziej poprawi wygląd ulicy, to będzie budowa deptaka rekreacyjnego pomiędzy ulicą Kościuszki a ulicą Owidzką przy dawnej siedzibie Starpecu – zakończył Talewski Od ronda Starogardzkich Strażaków do ronda Pitagorasa jeździmy nową ulicą Ulica Kościuszki po remoncie / fot. Magdalena Dalecka Prace przy przebudowie drugiego odcinka Kościuszki od skrzyżowania z ul. Pelplińska do ronda Pitagorasa trwały 8 miesięcy od początku kwietnia do połowy grudnia. Cześć nadziemną wykonała firma PBD S.A. w Starogardzie Gdańskim, a część podziemną, tj. kanalizację deszczową i sanitarną - Przedsiębiorstwo Wód i Kanalizacji „STAR –WiK”. Dodatkowo we współpracy z Energą przebudowano kolizje teletechniczne, gazowe, a przede wszystkim elektroenergetyczne. Zlikwidowano też linię napowietrzną. Obecnie ulica Kościuszki ma 7 metrów i nowe oświetlenie. Jest też monitorowana. W miejscach silnego natężenia ruchu (głownie w okolicach skrzyżowań i szkół) w celu jego uspokojenia i zapewnienia pieszym bezpieczeństwa pojawiły się wysepki azylowe, a przejścia dla pieszych i rowerzystów zostały dodatkowo doświetlone. Podobnie jak na pierwszym odcinku wyremontowane zostały chodniki wzdłuż ulicy o łącznej długości 1342 metry, wjazdy do posesji oraz dwa skrzyżowania z ulicą Pelplińską oraz z ul. Przejezdną. Na trasie pojawiła się też ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu z ulicą Sobieskiego ruchem kieruje nowa sygnalizacja świetlna. fot. Magdalena Dalecka " order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.