Termomodernizacja „trójki”
Od lutego br. w Starogardzie Gdański trwa termomodernizacja budynków Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul. Traugutta i ul. Wybickiego. 15 kwietnia br. postęp prac na budowach sprawdzili prezydenci Janusz Stankowiak i jego zastępca ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Prace w PSP 3 przy ul. Wybickiego realizuje firma URBUD ze Smętowa Granicznego, a budynku przy ul. Traugutta - firma MSP SMOK ze Starogardu Gdańskiego. Bardziej zaawansowane prace widać w szkole przy. ul. Traugutta. Aktualnie wykonawca ociepla południowe ściany budynku szkoły oraz dach.
Docelowo ocieplone mają być oba budynki oraz sala gimnastyczna. Wykonawcy zainstalują na dachach szkół fotowoltaikę, wymienią oświetlenie oraz zmodernizują instalację grzewczą. Mają na to 10 miesięcy. Wartość obu inwestycji to ponad 7,6 mln zł.
Dzięki tej inwestycji szkoła będzie bardziej ekonomiczna, będzie w niej cieplej i ładniej, a budynek z pewnością nabierze kolorów.
Wszystko dzięki pozyskanym przez Miasto na poprawę efektywności energetycznej 10 milionom złotych z Fundusze Europejskie dla Pomorza. Inwestycja realizowana jest w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego z projektu „ Zintegrowany projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Starogardzie Gdańskim”, który oprócz PSP 3 obejmuje budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Publiczną Szkołę Podstawowa Nr 2. Całkowity koszt projektu to 15 316 566,76 zł.

