SKS nie zginie ale będą zmiany w Spółce
1 mln zł od Miasta, 1 mln zł od ZF Polpharma S.A. na grę Kociewskich Diabłów w sezonie 2020/2021 gwarantowane! SKS nie zginie z mapy rozgrywek PLK. Po miesiącu twardych negocjacji akcjonariusze Spółki Sportowa S.A. doszli do porozumienia w sprawie dalszego istnienia zawodowej koszykówki w Starogardzie Gdańskim. Kibice zadowoleni.
SKS nigdy nie zginie! Pod takim hasłem o koszykówkę w Starogardzie walczyli kibice Kociewskich Diabłów, organizując różnego rodzaju akcje, których celem było wsparcie Klubu. W niecały miesiąc zebrali ponad 50 tys. zł. Wsparcia udzieliło mu blisko 400 kibiców, a także inne koszykarskie kluby z Polski. To oznacza tylko jedno koszykarska Polska nie chce, aby starogardzka drużyna zniknęła z mapy rozgrywek.
Wierni kibice drużyny Polpharma Starogard zebrali ponad 50 tys. zł na wsparcie swojej kochanej drużyny
Nie chciały też tego władze miasta. Ponad dwa miesiące prezydenci prowadzili trudne negocjacje z właścicielem spółki SKS Sportowa S.A. i głównym sponsorem starogardzkiej drużyny - Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma.
Prezydenci Janusz Stankowiak i Maciej Kalinowski oraz dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Magdalena Rzeszotalska przedstawili warunki porozumienia, zawartego w dniu 7 lutego 2020 roku.
Ostatecznie wiadomo, że SKS nie zginie! Drużyna Polpharma Starogard dogra sezon do końca i wystartuje w nowym 2020/2021 przy równym wsparciu finansowym ze strony Gminy, jak i Polpharmy. Obaj dotychczasowi najwięksi akcjonariusze Spółki doszli do porozumienia i zadeklarowali kwotę 1 mln zł na działalność Klubu w sezonie 2020/2021.
Na spotkaniu z kibicami 7 lutego prezydent miasat Janusz Stankowiak i dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Magdalena Rzeszotalska przedstawili warunki porozumienia.
ZF Polpharma przekaże na działalność Klubu w sezonie 2020/2021 - 1 mln. zł
- Polpharma przekaże Klubowi do końca sezonu rozgrywek 2019/2020 pełną kwotę wynikającą z postanowień umowy sponsorskiej, zaś Gmina Miejska przekaże w tym okresie kwotę 550.000 zł, zgodnie z treścią uchwały Rady Miasta Starogard Gdański nr V/33/2018 z 19 grudnia 2018 r. Dodatkowo Polpharma pokryje (ponad zobowiązania wynikające z zawartej z Klubem umowy sponsorskiej) zobowiązania Klubu, które wykraczają poza przyjęty budżet Klubu w sezonie 2019/2020, co pozwoli Klubowi zakończyć ten sezon bez strat. A także Polpharma zawrze na sezon 2020/2021 nową umowę sponsorską z Klubem na kwotę 1.000.000 zł – odczytała punkty porozumienia Magdalena Rzeszotalska. Jednocześnie stanowczo oświadczyła, że będzie to ostatni sezon zaangażowania firmy Polpharma jako sponsora Klubu, a podpisanie umowy na ostatni sezon 2020/2021 da Gminie Miejskiej dodatkowy czas na znalezienie trwałego rozwiązania związanego z dalszym finansowaniem Klubu.
Gmina Miejska przekaże na działalność Klubu w sezonie 2020/2021 - 1 mln zł.
Gmina Miejska zobowiązała się do:
- Przekazania na rzecz Klubu w sezonie 2020/2021 kwoty 1.000.000 zł. W terminie do 30 czerwca 2020 roku przejęcia w drodze darowizny własność wszystkich posiadanych przez Polpharmę 4.580 akcji Klubu, przejmując w ten sposób pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie Klubu w kolejnych sezonach rozgrywek. I wreszcie Gmina wskaże kandydata na nowego prezesa Klubu, którego kandydatura zostanie przedstawiona na posiedzeniu Rady Nadzorczej Spółki, zwołanym w najbliższym możliwym czasie – odczytał prezydent Janusz Stankowiak.
Obie strony uznały, że wypracowane porozumienie jest korzystne dla zaangażowanych stron i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom znacznej części mieszkańców miasta, którzy przez kilkanaście minionych lat, tak znacząco zżyli się z Klubem, który w czerwcu tego roku świętować będzie 20-lecie.
Kibice Polpharmy Starogard nie kryli zadowolenia z osiągniętego porozumienia
Prezydent podziękował właścicielowi Zakładów Farmaceutycznych Polpharma Jerzemu Starakowi oraz całemu Zarządowi za odpowiedzialność, którą wzięli na siebie. Podziękował też wszystkim kibicom za zaangażowanie i ogromne wsparcie, którego udzielili swojej kochanej drużynie.
- Teraz szybko wzmacniamy drużynę, aby uratować ten sezon. To będzie rola nowego prezesa i trenera - zakończył prezydent.
Kibice okrzykiem „SKS nigdy nie zginie” i brawami podziękowali za podjętą decyzję.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wierni kibice drużyny Polpharma Starogard zebrali ponad 50 tys. zł na wsparcie swojej kochanej drużyny
Nie chciały też tego władze miasta. Ponad dwa miesiące prezydenci prowadzili trudne negocjacje z właścicielem spółki SKS Sportowa S.A. i głównym sponsorem starogardzkiej drużyny - Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma.
Prezydenci Janusz Stankowiak i Maciej Kalinowski oraz dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Magdalena Rzeszotalska przedstawili warunki porozumienia, zawartego w dniu 7 lutego 2020 roku.
Ostatecznie wiadomo, że SKS nie zginie! Drużyna Polpharma Starogard dogra sezon do końca i wystartuje w nowym 2020/2021 przy równym wsparciu finansowym ze strony Gminy, jak i Polpharmy. Obaj dotychczasowi najwięksi akcjonariusze Spółki doszli do porozumienia i zadeklarowali kwotę 1 mln zł na działalność Klubu w sezonie 2020/2021.
Na spotkaniu z kibicami 7 lutego prezydent miasat Janusz Stankowiak i dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Magdalena Rzeszotalska przedstawili warunki porozumienia.
ZF Polpharma przekaże na działalność Klubu w sezonie 2020/2021 - 1 mln. zł
- Polpharma przekaże Klubowi do końca sezonu rozgrywek 2019/2020 pełną kwotę wynikającą z postanowień umowy sponsorskiej, zaś Gmina Miejska przekaże w tym okresie kwotę 550.000 zł, zgodnie z treścią uchwały Rady Miasta Starogard Gdański nr V/33/2018 z 19 grudnia 2018 r. Dodatkowo Polpharma pokryje (ponad zobowiązania wynikające z zawartej z Klubem umowy sponsorskiej) zobowiązania Klubu, które wykraczają poza przyjęty budżet Klubu w sezonie 2019/2020, co pozwoli Klubowi zakończyć ten sezon bez strat. A także Polpharma zawrze na sezon 2020/2021 nową umowę sponsorską z Klubem na kwotę 1.000.000 zł – odczytała punkty porozumienia Magdalena Rzeszotalska. Jednocześnie stanowczo oświadczyła, że będzie to ostatni sezon zaangażowania firmy Polpharma jako sponsora Klubu, a podpisanie umowy na ostatni sezon 2020/2021 da Gminie Miejskiej dodatkowy czas na znalezienie trwałego rozwiązania związanego z dalszym finansowaniem Klubu.
Gmina Miejska przekaże na działalność Klubu w sezonie 2020/2021 - 1 mln zł.
Gmina Miejska zobowiązała się do:
- Przekazania na rzecz Klubu w sezonie 2020/2021 kwoty 1.000.000 zł. W terminie do 30 czerwca 2020 roku przejęcia w drodze darowizny własność wszystkich posiadanych przez Polpharmę 4.580 akcji Klubu, przejmując w ten sposób pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie Klubu w kolejnych sezonach rozgrywek. I wreszcie Gmina wskaże kandydata na nowego prezesa Klubu, którego kandydatura zostanie przedstawiona na posiedzeniu Rady Nadzorczej Spółki, zwołanym w najbliższym możliwym czasie – odczytał prezydent Janusz Stankowiak.
Obie strony uznały, że wypracowane porozumienie jest korzystne dla zaangażowanych stron i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom znacznej części mieszkańców miasta, którzy przez kilkanaście minionych lat, tak znacząco zżyli się z Klubem, który w czerwcu tego roku świętować będzie 20-lecie.
Kibice Polpharmy Starogard nie kryli zadowolenia z osiągniętego porozumienia
Prezydent podziękował właścicielowi Zakładów Farmaceutycznych Polpharma Jerzemu Starakowi oraz całemu Zarządowi za odpowiedzialność, którą wzięli na siebie. Podziękował też wszystkim kibicom za zaangażowanie i ogromne wsparcie, którego udzielili swojej kochanej drużynie.
- Teraz szybko wzmacniamy drużynę, aby uratować ten sezon. To będzie rola nowego prezesa i trenera - zakończył prezydent.
Kibice okrzykiem „SKS nigdy nie zginie” i brawami podziękowali za podjętą decyzję.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
