Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Rada Miasta zakończyła pracę

Chociaż ich mandaty wygasną 16 listopada, już w środę 7 listopada radni Rady Miasta VII kadencji zakończyli swoją pracę. Ostatnia sesja była okazją do podsumowań, podziękowań i pożegnań. Wspólnym zdjęciem przed budynkiem Urzędu Miasta radni Rady Miasta 7 listopada rozpoczęli ostatnią sesję, kończącą VII kadencję. W ciągu minionych 4 lat odbyło się 59 sesji oraz 386 posiedzeń komisji. Najwięcej razy komisje obradowały w 2015 roku – 102. Radni złożyli 49 interpelacji, najwięcej w 2015 i 2016 roku ( po 16). Podjęli 641 uchwał. Ostatnia sesja była okazją do podziękowań, gratulacji i pożegnań. Przewodniczący Rady Miasta Starogard Gdański VII kadencji Jarosław Czyżewski  Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski podziękował radnym, prezydentom i pracownikom Urzędu za współpracę. - Wstępując w szereg radnych Rady Miasta VII kadencji nie sądziłem, że spotkam na swojej drodze tylu życzliwych i pomocnych ludzi. To dzięki nim czułem się pewny w roli przewodniczącego Rady Miasta. Nawet kiedy popełniałem błędy, zawsze spotykałem się z subtelnością ich zachowań i ogromnym wsparciem. Za to wszystkim bardzo dziękuję. Dziękuję też za to, że zarówno Państwo radni, jak i pracownicy Urzędu Miasta traktowaliście mnie z powagą, szacunkiem, a przede wszystkim otwartością. Podziękował również paniom obsługującym Biuro Rady oraz pani, która je na co dzień sprząta. W imieniu Klubu Radnych PO za merytoryczną i dobrą pracę w Radzie Miasta, stoicki spokój i umiejętność wyciszania emocji podczas obrad sesji przewodniczącemu Jarosławowi Czyżewskiemu podziękowała Wioleta Strzemkowska - Konkolewska. – Postawił Pan wysoko poprzeczkę swojemu następcy – powiedziała. – 100% frekwencja na posiedzeniach Rady, udział w niemal wszystkich wydarzeniach kulturalno-sportowych i spotkaniach z mieszkańcami była wyzwaniem dla osoby, której przyszło godzić życie osobiste i zawodowe z pełnioną funkcją społeczną. Za to również bardzo dziękujemy. Podziękowania za czteroletnią współpracę w formie listów gratulacyjnych na ręce prezydenta miasta i przewodniczącego Rady Miasta w imieniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego przekazali Zbigniew Bona, Mirosław Sonnenfeld, Bogdan Bonk i Kazimierz Dawicki.  Wśród osób dziękujących za lata współpracy znalazła się przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Natalia Gostomska oraz zarząd Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Królem Kurkowym na czele. Podziękowania otrzymali zarówno radni Radu Miasta, jak i prezydenci miasta. Prezydent Janusz Stankowiak również podziękował wszystkim radnym za współpracę. - Szczególnie dziękuję koalicji, która wspierała mnie w tym trudnym zadaniu dynamicznego rozwoju Starogardu. Dziękuje też opozycji za racjonalną krytykę, która inspirowała mnie do jeszcze lepszego i skuteczniejszego działania. Przy okazji gratuluję wszystkim radnym, którzy uzyskali mandat radnego na VIII kadencję. Wszystkim tym, którzy kończą dzisiaj swoją przygodę z samorządem, chociaż wierzę, że nie na zawsze, życzę samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym – powiedział prezydent. Janusz Stankowiak podziękował również swojemu byłemu zastępcy Przemysławowi Bieskowi – Talewskiemu za cztery lata współpracy na rzecz mieszkańców Starogardu i za wszystko co zrobił dla miasta, aby je zmienić na lepsze. Magda Jassak odbiera od prezydenta miasta Janusza Stankowiaka gratulacje za udział w finale miesiąca programu "Jaka to melodia?" Miłym akcentem ostatniej sesji były gratulacje dla pracownicy Urzędu Miasta Magdaleny Jassak za udział w finale miesiąca programu telewizyjnego „Jaka to melodia?” Podziękowania za wspaniałą promocję Starogardu Gdańskiego na całą Polskę oraz gratulacje za osiągnięte w programie sukcesy przekazali jej prezydent miasta Janusz Stankowiak i przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski. Kwiaty otrzymali również rodzice Magdy, a wszyscy radni sowicie nagrodzili ją brawami. Ostatniej sesji towarzyszyło wiele emocji i wzruszeń. Po 24 latach z pracą w lokalnym samorządzie pożegnał się Stanisław Kubkowski. Radny otrzymał specjalne podziękowania za wieloletnie zaangażowanie, poświęcenie i skuteczną pracę na rzecz mieszkańców miasta. Z samorządem po 24 latach pracy dla lokalnej społeczności pożegnał się radny Stanisław Kubkowski - Przyjacielu - powiedział Jarosław Czyżewski – dziękuję ci za nasze nocne w samochodzie rozmowy. Zaufanie starogardzian, które zdobyłeś przez te lata, jak i Twój aktywny udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego są godne naśladowania. Jesteś wzorem dla kolejnych pokoleń samorządowców –spuentował przewodniczący Rady. Prezydent oraz wszyscy radni życzyli panu Stanisławowi zdrowia i wszelkiej pomyślności Radny 6 kadencji -Stanisław Kubkowski życzył nowo wybranym radnym mądrych i słusznych decyzji. - Ten dzień jest dla mnie równie ważny, jak dzień mojego ślub – powiedział bardzo wzruszony Stanisław Kubkowski. - Przez te wszystkie lata ofiarowałem siebie i oddawałem swój czas, często kosztem rodziny, mieszkańcom Starogardu. Nie żałuję ani jednej chwili, to był dobry czas. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, pomagali, doradzali i współdziałali ze mną dla Starogardu przez te lata. Życzę wszystkim radnym nowej kadencji mądrych, słusznych decyzji – dodał radny 6 kadencji. Na zakończenie sesji każdy z radnych otrzymał pamiątkową rycinę z wizerunkiem gmachu Urzędu Miasta. Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski i ustępujący wiceprezydent Przemysław Biesek -Talewski - Rycina zrobiona jest na podstawie zdjęcia, które sam wykonałem – powiedział Jarosław Czyżewski. - Zależało mi, aby każdy z nas miał trwałą pamiątkę czteroletniej pracy w Radzie Miasta, która kojarzy się właśnie z budynkiem Urzędu, gdzie odbywają się sesje. Mam nadzieję, że będzie przywodziła miłe wspomnienia tego, co kiedyś w życiu robiliśmy razem. Obrazek ze specjalnymi podziękowaniami od przewodniczącego Rady otrzymali również prezydent, wiceprezydenci, skarbnik miasta oraz sekretarz miasta.

Galeria zdjęć

Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji Ostatnia sesja RM VII kadencji
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.