OSiR Starogard podsumował rok. Z okazji 50-lecia działalności podziękował swoim pracownikom
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim świętował w 2025 roku 50-lecie swojej działalności. Z tej okazji przy podsumowaniu roku Dyrekcja instytucji nagrodziła wszystkich pracowników z ponad 10-letnim stażem pracy w Ośrodku. Spotkanie, które odbyło się 12 grudnia w Restauracji Kula było świętem nie tylko ludzi sportu, ale też okazją do złożenia świątecznych życzeń.
OSiR w Starogardzie Gdańskim powołany został 1 października 1975 roku jako instytucja, która miała organizować życie sportowe i rekreacyjne mieszkańców oraz zarządzać miejskimi ośrodkami sportowymi. Przez 50 lat istnienia, stał się więcej niż tylko instytucją. To serce sportowych, kulturalnych i społecznych wydarzeń, które od 50 lat budują energię naszego miasta, rozgrzewają serca i budzą emocje.
12 grudnia 2025 roku dyrekcja i pracownicy spotkali się w świątecznej atmosferze z władzami miasta, aby podsumować jubileuszowy rok działalności Ośrodka.
— Spotykamy się dzisiaj, aby świętować dwie rzeczy, które – choć z pozoru różne – łączy jedno: ludzie. Z jednej strony obchodzimy okrągłe 50-lecie naszego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a z drugiej – cieszymy się dziś świąteczną, gwiazdkową atmosferą, która pokazuje, jak ważne są relacje i bycie razem — powiedziała dyrektor OSiR Marzena Klein.
Dyrektor podziękowała Prezydentom Miasta oraz Pełnomocnik Prezydenta ds Organizacji Pozarządowych, Dzieci Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych Sylwii Ossowskiej za współpracę, wsparcie i zrozumienie. Za to, że wspólnie budują miejsce, które służy mieszkańcom i które z dumą świętuje pół wieku swojej działalności.
— Dzięki Państwa życzliwości i zaangażowaniu możemy patrzeć w przyszłość z nadzieją i odwagą, tworząc przestrzeń, do której chce się wracać. Dziękuję za obecność i za to, że jesteście częścią tego jubileuszowego spotkania — powiedziała Marzena Klein.
Podziękowania za pracę, zaangażowanie, za serce włożone w rozwój OSiRu, za stworzenie znakomitego zespołu ludzi, za wszystkie zorganizowane imprezy na ręce Dyrektor OSiR złożył Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.
— Wiem ile serca wkładacie w to, aby starogardzkie imprezy były najlepsze. Jesteście bohaterami drugiego planu. Ludzie nie zdają sobie sprawy, ile trzeba wykonać czynności, aby dane wydarzenie mogło się odbyć. Ja wiem, że jesteście w stanie nawet po nocach przygotowywać imprezę, aby inni mogli świetnie się bawić i za to bardzo wam dziękuję. Przez te 50 lat przez OSiR przewinęła się co najmniej setka osób, a uczestników imprez, które zorganizowaliście, były miliony. Tak trzymajcie, bo jesteście wielką siłą. Życzę Wam by następne 50 lat były równie intensywne i bogate w wydarzenia , bo jak wiecie miasto stale się rozwija, a oczekiwania mieszkańców rosną — powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.
Podziękowania złożył też były dyrektor OSiR #JarosławSarzało.
Gorące serce instytucji
Najbardziej wzruszającym momentem spotkania była chwila podziękowania wszystkim pracownikom OSiR. Całej załodze — tej przeszłej i tej obecnej — za trud, zaangażowanie, poświęcenie i lojalność. Za oddanie, koleżeńskość i za to, że zawsze można na nich liczyć.
— To Wy, często w cieniu, bez rozgłosu i bez oczekiwania na pochwały, dbaliście i dbacie o to, aby wszystko było gotowe, dopracowane i przyjazne dla mieszkańców. Doskonale wiecie, że udane wydarzenie i wyjątkowa atmosfera nie rodzą się przypadkiem — powstają dzięki sercu włożonemu w każdy etap przygotowań. Wiecie, że nawet drobny szczegół potrafi zmienić zwykłe spotkanie w piękne doświadczenie. To dzięki Wam, OSiR działa sprawnie każdego dnia - często wtedy, gdy nikt nie widzi Waszego wysiłku, ale wszyscy mogą cieszyć się jego efektami — powiedziała Marzena Klein.
Dyrektor podziękował też emerytom oraz wszystkim osobom, które przepracowały w OSiR-ze ponad dziesięć lat, ale już nie pracują.
— To dzięki Wam mamy bogatą historię, tradycję i fundament, na którym nadal możemy budować i tworzyć nowe dzieje Ośrodka budować. To dzięki Wam powstawała historia naszego OSiRu, którą wciąż piszemy — dodała Dyrektor.
Wspominała też osoby, których już nie ma, a których obecność, wkład i oddanie na zawsze pozostaną częścią historii OSiR.
Podsumowując zaznaczyła, że od 10 lat ma zaszczyt kierować zespołem, który nie tylko ciężko pracuje, ale też tworzy wyjątkową atmosferę.
Z okazji jubileuszu 50-lecia dyplomy i gratulacje za ponad 10-lat pracy w OSIR otrzymali: Halina „Kasia” Wałaszewska – 40 lat, Mirosław Bławat – 35 lat , Sylwia Paszek – 33 lata , Ryszard Flisikowski – 32 lata , Bartosz Gliński – 29 lat , Iwona Trocha – 28 lat, Małgorzata Tołkaniuk (28 lat), Marzena Klein – 27 , Krystyna Podyma – 19 lat, Michał Michna – 17 lat, Jolanta Masella – 15 lat , Paulina Gworek – 12 lat , Aleksandra Barszcz – 10 Lat.
Spotkanie zakończyły świąteczne życzenia.
— W tym momencie na chwilę zwalniamy, aby spojrzeć na siebie życzliwie i podzielić się dobrym słowem. Życzę Państwu, aby te Święta były pełne spokoju, ciepła i radości, życzę odrobiny odpoczynku po intensywnym roku. Niech Nowy Rok przyniesie nowe pomysły, inspiracje i tyle uśmiechu, ile tylko się da — spuentowała Marzena Klein.
Życzenia Wesołych Świąt wraz ze świąteczną choinką przekazali także Prezydent Miasta Janusz Stankowiak i jego zastępcy Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki.

