Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Nie tolerujmy dewastacji

Chuligani niszczą ławki, wiaty, lampy, przystanki i autobusy w Starogardzie. Dlatego władze miasta zwracają się do starogardzian, aby w przypadku zauważenia aktu wandalizmu, informowali o tym fakcie straż miejską lub policję. - Zachęcamy mieszkańców do aktywnej walki z dewastacją mienia publicznego – apeluje prezydent miasta. Aktualnie Straż Miejska prowadzi całodobowy monitoring w obszarze dworca, Alei Wojska Polskiego i Rynku. Docelowo monitorowane ma być całe miasto. To pozwoli twardo przeciwstawiać się wandalom niszczącym elewacje budynków, ławki, wiaty, czy przystanki autobusowe. Zniszczona balustrada nowej wiaty widokowej na szlaku spacerowym wzdłuż rzeki Wierzyca - Od początku roku na terenie Starogardu Gdańskiego tylko z obserwacji monitoringu przeprowadziliśmy 114 interwencji porządkowych i 107 drogowych. Ujawniliśmy 5 aktów wandalizmu – informuje komendant Straży Miejskiej Jarosław Cysarczyk. Sam monitoring, choćby najbardziej rozbudowany, jednak nie wystarczy. Potrzebna jest reakcja, dlatego władze miasta zwracają się do starogardzian, aby w przypadku zauważenia aktu wandalizmu, informowali o tym fakcie straż miejską lub policję. Zniszczone oświetlenie w parku miejskim przy nowo wybudowanej tężni, notorycznie zaśmiecanej. - Bez czujności wszystkich nie uda się skutecznie ukrócić tego procederu – dodaje Komendant. – Każdy mieszkaniec może anonimowo zadzwonić pod numer alarmowy Straży Miejskiej - 986 i zgłosić zdarzenie związane z niszczeniem mienia publicznego. Zachęcamy mieszkańców do współpracy w tym zakresie. Przypomnijmy, że dzięki interwencji mieszkańców i monitoringowi odnaleziono sprawcę, który latem ubiegłego roku zdewastował wiatę w Parku Nowe Oblicze. Koszt jej naprawy wyniósł 18 tys. zł. Do zapłacenia za nią zobowiązani zostali rodzice ujawnionego 17-latka. Podobnie było w przypadku oblania czerwoną farbą pomnika św. Jana Pawła II. Zniszczenia , których sprawcy zostali ujawnieni dzięki monitoringowi i interwencji służb porządkowych oraz mieszkańców Mimo to, wiele aktów chuligańskich pozostaje niezidentyfikowana. Najwięcej zdarza się w Parku Nowe Oblicze i w Parku Miejskim. Nieznani dotąd sprawcy dewastują ławki, szpecąc je przeróżnymi napisami i grafikami. Na AWP zdarzyło się, że nowo zamontowana lampa kopniakiem została wykrzywiona, a w parku miejskim kabel świątecznego oświetlenie tężni został pocięty na kawałki. Ta smutna statystyka przynosi ujmę i wstyd wszystkim mieszkańcom Starogardu. Prezydent Janusz Stankowiak przywiązuje wielką wagę do estetyki miasta, jego coraz piękniejszego wyglądu. W mieście powstały nowe murale, park, ścieżki, skwery, place zabaw, saktepark itp. Takich działań upiększających i humanizujących przestrzeń publiczną będzie jeszcze więcej. Te wszystkie wysiłki nie mogą i absolutnie nie powinny być niweczone w wyniku działania ludzi złej woli, prymitywnych wandali, którzy niszczą to, co służy wszystkim mieszkańcom. Dlatego prezydent wspólnie ze Strażą Miejską prosi o wspólne przeciwdziałanie wandalizmowi. Szpecące napisy i grafiti na ławkach , stołach i elewacjach w Parku Nowe Oblicze - Razem powstrzymamy swoistą falę niszczenia dobra publicznego w naszym mieście. Jestem pewien, że wspólnie możemy sprawić, że Starogard będzie coraz piękniejszy, a wandale poczują się tutaj źle i będą po prostu izolowani – apeluje Janusz Stankowiak. Stąd wielka prośba władz miasta o współpracę w zakresie identyfikowania wandali. Bezpośrednie wskazanie takich osób pozwoli pociągać sprawców do odpowiedzialności i wyegzekwowania zadośćuczynienia za wyrządzone szkody. - Reagujmy na to, gdy ktoś niszczy nasze wspólne dobro, zgłaszajmy takie sprawy na policję lub straż miejską. Niech wandale nie czują się bezkarni! Nie tolerujmy dewastacji! – dodaje prezydent. Zdewastowane ławki, powyrywane elementy małej architektury w Parku Nowe Oblicze
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.