Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

"Małżeństwo to poemat miłości przełożony na pracę". Uroczystości Jubileuszowe par małżeńskich

9 maja w Urzędzie Miasta odbyły się uroczystości jubileuszowe par małżeńskich. Jubilatów obchodzących „Złote Gody” okolicznościowymi medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczył prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert. Dostojnych gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożena Kamińska, tradycyjnie przytaczając słowa wiersza, tym razem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: "Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych? Ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami? Ile listów, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu? I znów upór, żeby powstać i znów iść, i dojść do celu..." Jubileusz 60-lecia świętowali: Barbara i Bogusław Burczyk, Helena i Władysław Sadeccy, Anna i Ryszard Sadowscy, Czesława i Eugeniusz Szala. Jubileusz 50-lecia uroczyście obchodzili: Irena i Tadeusz Bala, Gabriela i Tadeusz Baska, Anna i Łucjan Czerniejewscy, Lucyna i Jan Dąbrowscy, Helena i Zbigniew Duda, Maria i Marek Felscy, Helena i Bogdan Fojut, Maria i Henryk Fojut, Krystyna i Ryszard Gembiak, Krystyna i Zdzisław Grabowscy, Elżbieta i Kazimierz Hoffmann, Krystyna i Henryk Jankowscy, Irena i Zdzisław Kotlewscy, Krystyna i Zygmunt Kotlewscy, Maria i Kazimierz Koziczkowscy, Sybilla i Zdzisław Kuklińscy, Regina i Jan Badaszek, Barbara i Marian Gibas, Regina i Stanisław Kulas, Maria i Henryk Kuśnierz, Jadwiga i Kazimierz Łakomiccy, Teresa i Konrad Manikowscy, Teresa i Bronisław Marks, Irena i Zygmunt Miozga, Agnieszka i Jan Muchowscy, Brygida i Jerzy Niklewscy, Bogusława i Kazimierz Piontek, Ewa i Władysław Raszeja, Danuta i Jan Rzepińscy, Bogumiła i Franciszek Sojka, Daniela i Roman Sprengel, Regina i Teodor Tymińscy, Teresa i Janusz Urban, Lila i Bolesław Watras, Helena i Zenon Wierzba, Elżbieta i Tadeusz Wiśniccy, Daniela i Roman Wiśniewscy, Bogumiła i Andrzej Witakowscy, Józefa i Kazimierz Zielińscy.   Barbara i Bogusław Burczyk w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Helena i Władysław Sadeccy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Anna i Ryszard Sadowscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Czesława i Eugeniusz Szala w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Irena i Tadeusz Bala w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Gabriela i Tadeusz Baska w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert, Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożeny Kamińskiej. Mąż Pani Gabrieli nie mógł osobiście uczestniczyć w uroczystościach.   Anna i Łucjan Czerniejewscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Lucyna i Jan Dąbrowscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Helena i Zbigniew Duda w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Maria i Marek Felscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Helena i Bogdan Fojut w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Maria i Henryk Fojut w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Krystyna i Ryszard Gembiak w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Krystyna i Zdzisław Grabowscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Elżbieta i Kazimierz Hoffmann w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Krystyna i Henryk Jankowscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Irena i Zdzisław Kotlewscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Krystyna i Zygmunt Kotlewscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Maria i Kazimierz Koziczkowscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Sybilla i Zdzisław Kuklińscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Regina i Jan Badaszek w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Barbara i Marian Gibas w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Regina i Stanisław Kulas w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Maria i Henryk Kuśnierz w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Jadwiga i Kazimierz Łakomiccy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Teresa i Konrad Manikowscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Teresa i Bronisław Marks w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Irena i Zygmunt Miozga w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Agnieszka i Jan Muchowscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Brygida i Jerzy Niklewscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Bogusława i Kazimierz Piontek w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Ewa i Władysław Raszeja w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Danuta i Jan Rzepińscy w towarzystwie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożeną Kamińską, Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka. Pani Danuta przybyła na uroczystości  z córką. Mąż nie mógł dotrzeć.   Bogumiła i Franciszek Sojka w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Daniela i Roman Sprengel w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Regina i Teodor Tymińscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Teresa i Janusz Urban w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Lila i Bolesław Watras w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Helena i Zenon Wierzba w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Elżbieta i Tadeusz Wiśniccy w towarzystwie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożeny Kamińskiej, Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Daniela i Roman Wiśniewscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Bogumiła i Andrzej Witakowscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka.   Józefa i Kazimierz Zielińscy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka. Organizatorem uroczystości jubileuszowych był Urząd Stanu Cywilnego Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim. W przemowie skierowanej do zebranych gości Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Anną Benert wyrazili podziw i uznanie dla małżonków, którzy przeżyli ze sobą pół wieku. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wita i składa najlepsze życzenia Jubilatom z okazji ich "Złotych Godów". -Mam olbrzymi zaszczyt i niezwykłą przyjemność móc gościć Państwa na tej reprezentacyjnej sali Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim - rozpoczął Prezydent. Dla mnie także zaszczytem jest, że w imieniu Prezydenta Rzeczy Pospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, ale i swoim własnym oraz w imieniu całej naszej lokalnej społeczności mogę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia – kontynuował. Pięćdziesiąt, sześćdziesiąt lat wspólnego pożycia, to jest powód do tego aby się radować. Jako włodarz miasta obserwuję różne pokolenia i mogę Państwu powiedzieć, że jesteście przykładem dla tych młodszych pokoleń. Bowiem wzięliście na siebie odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale i za tą drugą osobę i za rodzinę, którą wspólnie stworzyliście trwając razem. Dziękuję Wam za Waszą postawę, gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego – zakończył Prezydent Janusz Stankowiak. Życzenia złożyła także Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert. – Drodzy Jubilaci, to dla mnie zaszczyt, że mogę dzisiaj razem z Państwem dzielić się tą niezwykłą radością – rozpoczęła Przewodnicząca. - Z okazji tak pięknego i długoletniego Jubileuszu pragnę złożyć Państwu moje wyrazy uznania i serdeczne gratulacje. Doskonale wiecie, że małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile. To również dzielenie się z drugą osobą smutkami, troskami i kłopotami – mówiła. - Kiedy przysięgaliście sobie lata temu uczciwość i wierność małżeńską, można powiedzieć, że dzisiaj zdaliście ten egzamin na ocenę celującą, a Waszym szczęściem, są wasze dzieci, uśmiech waszych wnuków, prawnuków i radość, którą obdarzacie swoich bliskich, znajomych i przyjaciół – kontynuowała Anna Benert. - Życzę Państwu z całego serca doczekania się kolejnych Jubileuszy, w zgodzie, zdrowiu i miłości. Wszystkiego dobrego! Podczas uroczystego spotkania rozbrzmiało w sali „Sto lat”, a zebrani goście uczcili tę chwilę lampką szampana. Jubileusz umiliła oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu MarMaks, przy której świętujące pary mogły razem zatańczyć. Jubilaci uczcili swoje święto lampką szampana. Życzymy raz jeszcze wszystkim parom wielu dalszych lat wspólnego życia, pełnych optymizmu i radości. Niech te lata mijają w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Wszystkiego najlepszego! Fot. Anna Więckiewicz [gallery columns="2" size="full" ids="126458,126460,126461,126462,126463,126464,126465,126466,126467,126468,126469,126470,126471,126472,126473,126474,126475,126476,126477,126478,126479,126480,126481,126482,126483,126484,126485,126486,126487,126488,126489,126490,126491,126492,126493,126494,126495,126496,126497,126498,126499,126500,126501,126502,126503,126504,126505,126459"]  
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.