Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Kolejne 500 drzew zdobi Starogard

Wiosną wspólnie z mieszkańcami posadziliśmy w Starogardzie 500 drzew. Drugie tyle trafiło do gruntu jesienią. Posadzili je uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, stowarzyszenia, a także Bracia Kurkowi i mieszkańcy miasta. Drzewa zasadzili też prezydent Janusz Stankowiak razem z członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego– Ryszardem Świńskim. Drugi etap akcji „1000 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” trwał od 8 do 12 października. Przez cały tydzień od 8 do 12 października mieszkańcy Starogardu sadzili drzewa na trawnikach przy ulicach, skwerach, parkingach i polanach. Byli wśród nich: przedszkolaki z „Pluszowego Misia”, przedszkola nr 2, 4 i 6, uczniowie szkół podstawowych nr 1,2,3,4 i 8,  katolickiej Szkoły Podstawowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, podopieczni Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły nr 3, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Kociewskiego, Stowarzyszenia Nasz Starogard i Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Swoje drzewo posadził też prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski. Prezydent Janusz Stankowiak i członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski wspólnie z Braćmi Strzeleckiego Bractwa Kurkowego posadzili 15 lip drobnolistnych na polanie vis avis II LO  -  Akcja "1000 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę  niepodległości",  zorganizowana przez władze Starogardu, jest ciekawym pomysłem na uczczenie tak ważnego dla każdego z nas święta - powiedział Ryszard Świlski. - W ten niekonwencjonalny sposób dajemy wyraz swojego patriotyzmu nie tylko narodowego, ale także lokalnego. Dzięki tej akcji mieszkańcy miasta zostawiają po sobie ślad na długie lata,  upiększając swoim działaniem przestrzeń publiczną miasta. Wymierne owoce tej akcji będą widoczne dopiero za kilka lat, kiedy to posadzone drzewa w pełni rozkwitną. Jest mi niezmiernie miło, że zostałem do tej akcji zaproszony przez władze miasta. Będzie to jeszcze jeden powód do wizyty w stolicy Kociewia … będę przyjeżdżał i doglądał „moje” drzewo - zakończył wicemarszałek.  Uczestnicy akcji sadzili drzewa pod czujnym okiem pracowników MZK. Podobnie jak we wiosennej edycji, również tym razem dużo radości sprawiło wszystkim nazywanie swoich drzewek. Na specjalnych tabliczkach  pisali wybrane imię rośliny i datę jej zasadzenia. Potem wspólnie wieszali przygotowane wizytówki na zasadzonych drzewach. Niektórzy nazywali je swoim imieniem, inni nadawali im imię przedszkola lub stowarzyszenia, a jeszcze inni wymyślali specjalne nazwy np. Dąb Bartek, Zbysio K., Krówka, Pato, Beza czy Albero. Towarzyszyły temu entuzjazm i radość. Wielu uczestników podkreślało znaczenie akcji dla środowiska i poprawy jakości powietrza w mieście. Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej nazwały swoje drzewka Beza i Albero - Mieszkańcy posadzili osiem gatunków drzew, m.in lipy drobnolistne, jarząb szwedzki, klon Globsum, czereśnie, wiśnie kuliste i śliwy wiśniowe. Te ostatnie to duże drzewa osiągające 2-3 metry wysokości o średnicy do 16 centymetrów. W przyszłości będą pięknie zdobić Starogard, bo przebarwiają się na bordowo – powiedział koordynator akcji Wojciech Szambowski. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli zarówno we wiosennej, jak i jesiennej edycji akcji. Szczególnie dziękuję pracownikom MZK za ich aktywność i duże zaangażowanie w przygotowanie miejsc do sadzenia oraz późniejszą opiekę nad nowymi roślinami. Dziękuję też wszystkim, którzy pomogli mi wskazać miejsca do nasadzeń, sprawdzić czy są bezpieczne, wolne od podziemnej infrastruktury i zgodne z miejscowym planem zagospodarowania. Akcja była niewątpliwie dużym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym, ale patrząc na jej efekt, powiem tylko - było warto – podsumował akcję Wojciech Szambowski. fot. Magdalena Dalecka  
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.