50 tysięcy dla Oktawii Nowackiej. Starogard z honorami powitał olimpijkę.
Rzesza fanów, kolorowe konfetti, gratulacje i wielki tort. To wszystko czekało dziś na Oktawię w Starogardzie Gdańskim. Mieszkańcy i władze samorządowe oficjalnie powitali dziś brązową medalistkę.
- Przyszliśmy tu dla Ciebie Oktawio, pogratulować Ci niezwykłego sukcesu, o którym marzy każdy sportowiec na świecie - powiedział prezydent. - Jesteśmy tu także po to by, podziękować Ci za te niezwykle emocje, które z pewnością towarzyszyły każdemu z nas podczas igrzysk. Dziękuję za dumę, którą wlałaś w nasze serca, bo okazuje się, że nie tylko metropolie potrafią rodzić gwiazdy. W Starogardzie Gdańskim także ma to miejsce, a naszą gwiazdą jesteś Ty Oktawio! - zakończył.
Podczas powitania Oktawii, przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski z radością i satysfakcją wręczył olimpijce medal za zasługi dla Starogardu Gdańskiego. Otrzymała go w dowód uznania za osiągnięte sukcesy sportowe, w szczególności za zdobycie brązowego medalu podczas XXXI Igrzysk w Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym.
Oktawia Nowacka to pierwsza kobieta w historii Polski z medalem olimpijskim w tej dyscyplinie sportowej. To jednocześnie jej największy sukces w karierze. Dla miasta to ogromne wyróżnienie i trzeci olimpijski krążek od 1972 roku, gdy złoto dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium wywalczył Kazimierz Deyna.
Prezydent miasta Janusz Stankowiak w imieniu wszystkich mieszkańców, za sukces który osiągnęła swoją ciężka pracą, uhonorował starogardziankę czekiem na 50 tysięcy złotych.
- Nie spodziewałam się kolejnego tak wspaniałego powitania - mówiła wzruszona Oktawia. - Bardzo państwu dziękuję za trzymanie kciuków. To także dzięki Wam i Waszej wierze we mnie osiągnęłam ten sukces - dodała.
Zwracając się do młodych starogardzian podkreśliła, że jeżeli czegoś bardzo się chce, jeżeli wierzy się w siebie, nie ma mocnych by tego nie zrobić! - Ja to zrobiłam i wierzę, że młodzi ludzie w Starogardzie będą też trenować tę wspaniałą dyscyplinę, jaką jest pięciobój - mówiła. - Drzemie w Was potencjał i być może wybierzecie podobną drogę. Sport to sposób na życie i mimo wielu wyrzeczeń oraz ciężkiej pracy, dla takich pięknych chwil, jak ta dzisiaj, warto żyć. Takich chwil Wam serdeczni życzę - zakończyła olimpijka. 
Starogard Gdański jest dumny ze zdolnej pięcioboistki, która przynosi chlubę swojemu rodzinnemu miastu. Sto lat Oktawio! Życzymy Ci złota na olimpiadzie w Tokio za cztery lata!
https://www.youtube.com/watch?v=YHUIqeaiOxs&feature=youtu.be
