Nasza planeta, nasz wspólny dom. Akcja "Sprzątanie Świata 2022"
W ramach 29. Akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022", która odbywa się co roku we wrześniu udział wzięło 3 281 osób.
Swoje zaangażowanie w sprzątanie naszej planety okazało w tym roku 8 przedszkoli, 11 szkół oraz pracownicy Urzędu Miasta Starogard Gdański.
Za czynny udział w akcji Sprzątanie Świata 2022 podziękował dzieciom z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno - Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 pełne zaangażowania oczyszczają okolice miasta
Ludzie z roku na rok generują coraz to więcej śmieci. Gdy połączy nas regularne sprzątanie świata, możemy tym uczynić wiele dobrego dla Matki Ziemi.
Za czynny udział w akcji Sprzątanie Świata 2022 podziękował dzieciom z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno - Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki
Hasło, które przyświecało tegorocznej akcji brzmiało: „Wszystkie śmieci są nasze”.
Akcja Sprzątanie Świata jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Uczniowie ze starogardzkich szkół i przedszkoli posprzątali między innymi tereny przy SCK, Park Nowe Oblicze, teren przy parafii św. Wojciecha, os. 60 - lecia O.N.P. , ścieżkę edukacyjną w Parku Miejskim, teren wokół oddziałów szpitala, Bulwar Diepholz, pomnik Harcerza, Drogę Owidzką, ul. Wybickiego, ul. Traugutta, Lasek Kocborowski , Al. Wojska Polskiego i wiele innych.
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 pełne zaangażowania oczyszczają okolice miasta
Ludzie z roku na rok generują coraz to więcej śmieci. Gdy połączy nas regularne sprzątanie świata, możemy tym uczynić wiele dobrego dla Matki Ziemi.
