Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Medal dla Doroty Landowskiej

23 kwietnia br. Dorota Landowska odebrała z rąk prezydenta miasta i przewodniczącej Rady Miasta medal za zasługi z okazji 100.rocznicy powrotu Starogardu do Państwa Polskiego. Znana i popularna aktorka teatralna i filmowa odwiedziła rodzinne miasto, by zasiąść w jury miejskich eliminacji do 67.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Starogardzianka - Dorota Landowska aktorka Teatru Narodowego w Warszawie przyjęła zaproszenie przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewy Roman do grona jurorów miejskich eliminacji 67.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Sobotnie odwiedziny znanej i lubianej aktorki teatralnej i filmowej 23 kwietnia w Starogardzie Gdańskim pozwoliły Przewodniczącej Rady Miasta oraz Prezydentowi Miasta wręczyć gościowi medal za zasługi z okazji 100.rocznicy powrotu Starogardu do Państwa Polskiego. - Bardzo nam miło, że zechciała Pani nas odwiedzić i zasiąść w jury tegorocznego konkursu OKR. To wielkie wyróżnienie nie tylko dla recytatorów, ale również dla nas i okazja, by wręczyć Pani ten ważny medal. Otrzymały go osoby, które naszym zdaniem przyczyniły się lub wciąż przyczyniają do rozwoju Starogardu Gdańskiego i rozsławiają jego imię w kraju i zagranicą. Pani jest jedną z nich - powiedział prezydent Janusz Stankowiak. Dorota Landowska - aktorka Teatru Narodowego w Warszawie z okazji 100.rocznicy powrotu Starogardu do Państwa Polskiego - Zawsze z wielką przyjemnością wracam do miasta, które kocham i z którego pochodzi moja rodzina. Jestem zaszczycona, że znalazłam się w gronie zasłużonych dla Starogardu Gdańskiego. Bardzo za to dziękuję. Dziękuję również za zaproszenie do grona jurorów OKR-u, w którym sama brałam kiedyś udział. Zależy mi bardzo, żeby konkurs przetrwał i wychował kolejnych wspaniałych recytatorów. To ważne, by młodzież rozsmakowywała się w tekstach, które ją inspirują. Już dzisiaj zapraszam recytatorów do Starogardzkiego Centrum Kultury na kolejny konkurs w przyszłym roku, na którym mam nadzieję ponownie się zobaczymy. Zwycięzcom życzę powodzenia w dalszych eliminacjach, a nauczycielom i opiekunom dziękuję za zaangażowanie i pracę, którą włożyli w ich przygotowanie – powiedziała Dorota Landowska. Zwycięzcy, opiekunowie i jury miejskich eliminacji do 67.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego W miejskich eliminacjach do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego uczestniczyło jedenastu recytatorów. Konkurs wygrała Michalina Lampka uczennica II LO. II miejsce zajęła Zuzanna Skibińska, a III miejsce – Dominika Kiedrowska. Wyróżnienia trafiły do Filipa Kaliszewskiego i Michała Negowskiego. W kategorii poezja śpiewana wygrała Zofia Juszczyk, a w kategorii teatr jednego aktora Danuta Rypnicka. Danuta otrzymała też specjalną nagrodę ufundowaną przez przewodniczącą jury Dorotę Landowską - bilet do teatru dla dwóch osób na wybrany spektakl w wybranym teatrze w Warszawie. Michalina, Zuzanna, Zosia i Danuta będą reprezentowały nasze miasto w wojewódzkich eliminacjach do finału 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Gratulujemy !

Galeria zdjęć

Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej Medal dla Doroty Landowskiej
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności