Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Złoty medal na koncie i kolejne wyzwania. Angelika Wanta gościem Prezydenta Miasta

Gościem Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka była dziś zawodniczka Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt" – dyscyplina koszykówka. Angelika Wanta Angelika Wanta to mieszkanka Starogardu Gdańskiego, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 4.000,00 zł w ramach uhonorowania osiągnięcia sportowego jakim jest 3 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Caxias do Sul w Brazylii wraz z reprezentacją Polski w koszykówce kobiet w maju tego roku. W Igrzyskach tych brało udział 2358 zawodników z 72 krajów z całego świata. Dofinansowanie dotyczyło także wsparcia  działań związanych z przygotowaniami do Mistrzostw Świata oraz Pucharu Europy, podczas których Angelika Wanta zdobyła wraz z drużyną złoty medal w koszykówce 3x3 kobiet niesłyszących w Ramat Gan w Izraelu we wrześniu tego roku.   Aktualnie zawodniczka wraz z drużyną przygotowuje się do Mistrzostw Świata Głuchych, które odbędą się w czerwcu 2023 r. w Heraklion w Grecji, do Mistrzostw Europy Głuchych zaplanowanych na czerwiec 2024 roku w Maladze - Hiszpania oraz do 26. Letnich Igrzysk Głuchych, które przypadną w listopadzie 2025 r. w Tokio. Angelika Wanta (nr 14) ze swoją koszykarską drużyną  Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wyraził podziw i uznanie dla licznych osiągnięć koszykarki, gratulując jej sukcesów życzył dalszego zapału i wielu kolejnych medali. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak gratuluje Angelice Wancie licznych sukcesów i medali  
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności