Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Żeby czuli się bezpiecznie

27 marca funkcjonariusze Straży Miejskiej odwiedzili podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Pomocy Społecznej przy ul. Pelplińskiej. Przeprowadzili tam pogadankę na temat bezpieczeństwa – Mówiliśmy między innymi o tym, jak być bezpiecznym w miejscu zamieszkania. Tłumaczyliśmy jak duży wpływ na nasze bezpieczeństwo ma pora dnia oraz jak zachować się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas. Podczas spotkania funkcjonariusze podpowiadali także jak zachować się w sytuacji utraty dokumentów. Tłumaczyli jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, które w sposób znaczący poprawiają bezpieczeństwo i widoczność na drodze kiedy zapadnie zmrok. Ważnym punktem pogadanki było przypomnienie numerów alarmowych i informacja do kogo można zwrócić się o pomoc. Na pamiątkę spotkania podopieczni Domu Dziennego Pobytu Pomocy Społecznej przygotowali dla strażników upominki. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności