Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Zebrali rekordową ilość żywności dla potrzebujących

Starogard od lat włącza się w ogólnopolską akcję Świątecznej Zbiórki Żywności. W tym roku w dwa dni wolontariusze zebrali prawie 3 tys. kg produktów w 6 sklepach. Zbiórkę w naszym mieście zorganizowało Stowarzyszenie „Można Inaczej”.  Zbiórka żywności odbyła się 30 listopada i 1 grudnia w sześciu sklepach. Do akcji włączyły się Biedronka, Lidl, Netto i Intermarche. Dzięki hojności mieszkańców Starogardu i okolic oraz wsparciu firmy IGLOTEX wolontariusze zebrali 2781,5 kg żywności. W akcji bezinteresownie pomagało 96 osób, w tym 6 kierowców. Zebrane jedzenie jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafi do potrzebujących. Podczas całej zbiórki w siedzibie Stowarzyszenia „Można Inaczej” pracował osobny sztab ludzi, którzy zliczali poszczególne produkty w celu przygotowania raportu dla Banku Żywności. Te same osoby na bieżąco pakowały paczki. 412 z nich już trafiło do ubogich rodzin, a kolejne powędrują do nich w najbliższym tygodniu.    Całą akcję w naszym mieście przygotowało Stowarzyszenie „Można Inaczej”. Wszystkich zaangażowanych kosztowało to sporo wysiłku. – Pomimo zmęczenia to była bardzo udana zbiórka i piękny dar serca jednych dla drugich. Nigdy dotąd nie udało nam się zebrać aż tylu produktów. Prawie 3 tys. kg to rekord. Wszystkim bardzo dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni dyrekcji sklepów, które chętnie z nami współpracują oraz mieszkańcom za otwartość i szczodrość. Kolejny raz starogardzianie udowodnili, że lubią pomagać i że razem można więcej – powiedziała prezes Stowarzyszenia Dorota Dorau. Prawie 3 tys. kg żywności starogardzianie podarowali potrzebującym.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności