Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Zdobyły upragniony brązowy medal

Mają po 12 lat i już spore sukcesy sportowe na koncie. Dziewczęta z sekcji piłki ręcznej ze Starogardzkiego Klubu Sportowego zakończyły rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Dzieci w sezonie 2017/2018 na trzecim miejscu. Podczas ostatniego meczu koszykówki, 15 kwietnia prezydent miasta podziękował im, pogratulował i nagrodził 11 zawodniczek oraz ich trenerów. 8 kwietnia 2018 roku zakończyły się rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Dzieci 2017/2018. Starogardzianki - rocznik 2006, które na co dzień trenujące w Starogardzkim Klubie Sportowym, zajęły w nich trzecie miejsce, zdobywając upragniony brązowy medal. Lepsze od nich były jedynie zawodniczki z Ośrodka Sportowego Piłki Ręcznej w Kwidzynie. Mistrzynie Polski młodziczek z 2003 roku to sportowo - wszechstronnie utalentowane dziewczyny. Prawie w 100 % uczennice Szkoły Podstawowej Nr 4 w Starogardzie. Zawodniczki sekcji piłki ręcznej rocznik 2006 ze Starogardzkiego Klubu Sportowego zdobyły brązowy medal w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Dzieci. . Lena Karcz – kapitana zespołu, Oliwia Danielek, Weronika Melka, Paulina Miszewska, Wiktoria Nowicka, Katarzyna Przepiera, Klaudia Skrzypczak, Wiktoria Szczech, Agata Szramka, Magdalena Walczak i Marietta Zdrojewska trenują piłkę ręczną pod okiem Andrzeja Piechowskiego. Wspomaga go II trener - Weronika Piłat. Kierownikiem drużyny jest Mariusz Megier. Ponieważ sekcja w pracy z młodymi sportsmenkami stawia przede wszystkim na sprawność, oraz wszechstronny rozwój wszystkich cech motorycznych – dziewczęta często można spotkać na Stadionie Miejskim, w parku, na trasach biegowych czy boiskach szkolnych. Dzięki intensywnym treningom ogólnorozwojowym należą do najlepszych lekkoatletyczek w swoich kategoriach wiekowych nie tylko w rodzinnym mieście. Jednak to w koronnej dyscyplinie – piłce ręcznej –są jednym z najlepszych zespołów w województwie pomorskim. W podziękowaniu za sukces, który młode piłkarki ręczne wywalczyły w sezonie 2017/2018, rozsławiając Starogard na sportowej arenie, wszystkie zawodniczki oraz opiekunowie otrzymali specjalne gratulacje i upominki od władz miasta. Wręczył im je prezydent miasta Janusz Stankowiak podczas przerwy w meczu koszykarskim Polpharma Starogard vs. Slam Stal Ostrów Wielkopolski, który odbył się 15 kwietnia w hali miejskiej im. Andrzeja Grubby. Podczas przerwy w meczu koszykówki prezydent  Janusz Stankowiak wręczył młodym piłkarkom ręcznym specjalne podziękowania i upominki. Gratulujemy!
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności