Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Pokazali pasję i miłość do tańca

Nie ważne było, ile kto ma lat, ważna była dobra zabawa i miłość do tańca. Prawie 100 tancerzy uczestniczyło w niedzielnym Turnieju Tańca Towarzyskiego pod hasłem „Pierwszy Krok Taneczny”. Konkurs odbył się 23 kwietnia w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Zatańczyły zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym jak i dorośli. Wszyscy zostali nagrodzeni. Młodsi tancerze zaprezentowali wybrane tańce towarzyskie m.in. walc angielski, sambę, cza czę, polkę i jive’a. Dorośli wychodzili na parkiet w dwóch odsłonach. Zatańczyli tańce standardowe (walca angielskiego, wiedeńskiego, tango i quick step’a) i latynoamerykańskie (sambę, cza cza i jive’a). Licznie zgromadzeni widzowie, którzy nie szczędzili zawodnikom braw, obejrzeli występy konkursowe z podziałem na grupy wiekowe: dzieci do 6 lat, 7-9 lat, 10-15 lat oraz dorośli w kategorii Hobby. Sędziowie oceniali pary i solistki. Wszystkich uczestników nagrodzono medalami. W turnieju tańca swoje umiejętności zaprezentowały instytucje: – Studio Tańca „Beata” – Gdańsk – Ośrodek Kultury – Czersk – Gminny Ośrodek Kultury – Skarszewy – Miejski Ośrodek Kultury – Skórcz – Gminny Ośrodek Kultury – Kaliska – Gminny Ośrodek Kultury – Zblewo – Gminne Przedszkole – Zblewo – Niepubliczne Przedszkole „Akademia Pluszowego Misia” w Starogardzie Gdańskim – Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls” – Starogard Gd. Atrakcją Turnieju był pokaz tańca w wykonaniu Wiktorii Szramke i Łukasza Sojki, Julii Cyrzan i Michała Dudka, Sary Szajewskiej i Olafa Muszyńskiego z KTT „Impuls”. Organizatorem „Pierwszego Kroku Tanecznego” było Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls”. Oprawę muzyczną imprezy przygotował Janusz Lewandowski. " order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"] 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności