Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Zasłużeni dla lokalnej społeczności

31 maja zostały wręczone kolejne, pamiątkowe medale za zasługi z okazji 100. rocznicy powrotu Starogardu do Państwa Polskiego. To wyróżnienie szczególne, przyznawane tym, którzy w sposób szczególny przyczynili się lub wciąż przyczyniają się do rozwoju naszej lokalnej społeczności. Z rąk prezydenta miasta Janusza Stankowiaka oraz przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert, w uznaniu zasług za działalność społeczną, kulturalną i publiczną na rzecz Starogardu Gdańskiego medale otrzymali: Leszek Burczyk Starosta Powiatu Starogardzkiego w latach 2006-2010 (III kadencja), 2010-2014 (IV kadencja) oraz 2014-2018 (V kadencja). Daniela Chrapkiewicz Poseł na sejm RP w latach 2005-2007 (V kadencja), 2009-2011 (VI kadencja) oraz w roku 2015 (VII kadencja).
Śp. Andrzej Grzyb. Medal odebrała żona Anna Madeja-Grzyb
Śp. Andrzej Grzyb - senator RP w latach 2007-2011 (VII kadencja) i w latach 2011-2015 (VIII kadencja), a także Starosta Powiatu Starogardzkiego w latach 1998-2002 (I kadencja). Stanisław Połom Wójt Gminy Starogard Gdański w latach 1994-1998 (II kadencja), 1998-2002 (III kadencja), 2002-2006 (IV kadencja), 2006-2010 (V kadencja), 2010-2014 (VI kadencja), 2014-2018 (VII kadencja). Stefan Milewski Przewodniczący Rady Miasta Starogard Gdański 1998-2002 (III kadencja), 2002-2006 (IV kadencja). Sławomir Ruśniak Przewodniczący Rady Miasta Starogard Gdański 2010-2014 (VI kadencja). Jarosław Czyżewski Przewodniczący Rady Miasta Starogard Gdański 2015-2018 (VII kadencja). Małgorzata Grzecznowska Radna Rady Miasta Starogard Gdański 2002-2006 (IV kadencja), 2006-2010 (V kadencja), 2010-2014 (VI kadencja), od 2018 roku (VIII kadencja). Marek Jankowski Radny Rady Miasta Starogard Gdański 2006-2010 (V kadencja), 2010-2014 (VI kadencja), 2014-2018 (VII kadencja), od 2018 roku wiceprzewodniczący Rady Miasta Starogard Gdański (VIII kadencja). Jan Strzelczyk Radny Rady Miasta Starogard Gdański 2006-2010 (V kadencja), 2010-2014 (VI kadencja), 2014-2018 (VII kadencja), od 2018 roku (VIII kadencja). Do obchodzonego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego, nawiązała przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert. – To okazja aby złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz naszej małej ojczyzny. Obchodzony dzień samorządu to wspaniała a zarazem niełatwa historia rozwoju miast, gmin, powiatów w demokratycznej Polsce. To lata odważnych decyzji, rozwiązywania problemów, stawiania czoła nowym wyzwaniom i tworzenia perspektyw dla lokalnej społeczności. Wszystko po to, by dziś z satysfakcją spojrzeć na owoce tej ciężkiej pracy. To właśnie wasza troska o nasze lokalne wspólnoty sprawiła, że możemy śmiało patrzeć w przyszłość. Dziękuję za państwa zaangażowanie i służbę społeczną oraz składam wyrazy głębokiego szacunku – podkreśliła.

Galeria zdjęć

Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie Medale na 100-lecie
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności