Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Zadbaliśmy o osiedlowe koty

3000 zł dofinansowania otrzymał projekt „Dbamy o osiedlowe koty”, który zakłada leczenie chorych, niedomagających kociaków a także zabiegi odrobaczania,  odpchlenia i leczenia kociego kataru. Przeprowadzenie zabiegów jest głównym elementem kontroli populacji wolnobytujących kotów oraz przyczynia się do poprawy ich warunków. W celu realizacji tych zadań zostanie podpisana umowa z weterynarzem, który dokonuje zabiegi, na zlecenie organizacji pozarządowych zajmujących się ekologią w mieście. Wyłapywanie kotów odbędzie się we współpracy z Towarzystwem Ochrony Zwierząt. Jak podkreślają pracownicy TOZ mieszkańcom miasta bardzo trudno przyglądać się doli porzuconych młodych, często głodnych i zziębniętych zwierząt. Ważne jest, aby utrzymać liczbę urodzeń na stałym poziomie, aby koty były zdrowe i dokarmione. Umowę na realizację zadania podpisała 10 października z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem Marianna Mazurowska, prezes Oddziału TOZ w Starogardzie Gdańskim. Na zdjęciu Prezydent Miasta i prezes TOZ podpisują umowę. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz Marianna Mazurowska prezes Oddziału TOZ.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności