Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Zabytki miasta w twórczości przedszkolaków

9 marca w gabinecie prezydenta Janusza Stankowiaka odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Zabytki i pomniki naszego miasta”. Konkurs, mający upamiętnić 100. rocznicę powrotu Starogardu do Państwa Polskiego odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka. Organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 3 w Starogardzie. Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej najmłodszych oraz zapoznanie z charakterystycznymi zabytkami i pomnikami naszego miasta. Ocenie podlegało 55 prac, nadesłanych przez publiczne i niepubliczne przedszkola ze Starogardu Gdańskiego. Na rysunkach dzieci dominował ratusz oraz starogardzkie kościoły – powiedziała nauczycielka Anna Sadowska, która zasiadała w komisji oceniającej złożone prace. -Cieszę się, że Miejskie Przedszkole nr 3 poprzez konkurs plastyczny wpisało się na stałe w historię obchodów 100-lecia powrotu Starogardu do Państwa Polskiego - podkreślił prezydent Janusz Stankowiak. Przyznano 3 nagrody główne oraz 5 wyróżnień. Zwycięzcy: Laura Wiszniewska (Miejskie Przedszkole nr 6) Paulina Piernicka (Miejskie Przedszkole nr 5) Wiktoria Suwalska (Przedszkole Przylesie) Wyróżnione prace: Alan Graczyk (Oddział Przedszkolny przy PSP nr 6) Mateusz Weltrowski, Amelia Spychalska i Klaudia Wachowska (Miejskie Przedszkole nr 3) Marcelina Koller (Oddział Przedszkolny przy PSP nr 6) Od 12 marca wystawę prac będzie można oglądać w Miejskim Przedszkolu nr 3 a następnie na wystawie pokonkursowej w starogardzkim magistracie.

Galeria zdjęć

Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności