Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Za dwa miesiące Gimnazjalna będzie jak nowa

Do końca lipca br. firma PBD ze Starogardu Gdańskiego wyremontuje ul. Gimnazjalną. Za nową nawierzchnię drogi, która łączy ul. Hallera z ul. św. Elżbiety, Miasto zapłaci blisko 400 tys. zł. Na czas remontu ulica będzie zamknięta. Remont ulicy Gimnazjalnej rozpocznie się na początku ostatniego tygodnia maja (27-28 maja). Roboty zakończyć się mają w lipcu. Na czas przebudowy droga będzie zamknięta. - Nawierzchnia ulicy zostanie sfrezowana, a na jej miejscu pojawi się nowy dywanik bitumiczny. Stare chodniki zostaną rozebrane i od nowa ułożone z kostki betonowej. Wymienione zostaną krawężniki oraz obrzeża trawnikowe – poinformował naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Janusz Karczyński. Remont wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. Za nową nawierzchnię ulicy Miasto zapłaci 382 847,36 zł. - Ulica Gimnazjalna to jedna z najstarszych ulic miasta. Łączy ulicę św. Elżbiety z ul. Hallera, stanowiąc swego rodzaju skrót, dzięki któremu można ominąć główne skrzyżowanie ulic Gdańskiej, Mickiewicza, Hallera i Sikorskiego. Mimo panującej epidemii koronawirusa nie zwalniamy tempa miejskich inwestycji. Konsekwentnie zmieniamy wygląd starogardzkich ulic, poprawiając bezpieczeństwo i komfort jazdy po centrum miasta. Za dwa miesiące mieszkańcy naszego miasta będą mogli cieszyć się jazdą po kolejnej nowo wyremontowanej ulicy – powiedział wiceprezydent ds. techniczno–inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.  
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności