Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

XVII Międzynarodowa Konferencja pn. „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Pierwsza pomoc”

21 września 2022 r. w Centrum Konferencyjnym Muzeum II Wojny Światowej odbyła się XVII Międzynarodowa Konferencja pn. „Bezpieczeństwo ruchu drogowego. Pierwsza pomoc”. Uroczystego otwarcia dokonali: Minister Marcin Horała, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. Organizatorami spotkania byli Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, Prezes Zarządu Fundacji Edukacja, Zdrowie, Bezpieczeństwo Tadeusz Zagajewski oraz Prezes Zarządu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Tomasz Zagajewski. Patronatem instytucjonalnym konferencję objęli Komisja Europejska - Przedstawicielstwo w Polsce, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Polska Rada Resuscytacji. Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku Straż Miejską Starogard Gdański reprezentowali z-ca Komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas oraz starszy inspektor Wojciech Tucholski. Konferencja poświęcona była bezpieczeństwu w ruchu drogowym ze szczególnym naciskiem na obszar związany z udzielaniem pierwszej pomocy. Poruszone zostały niżej wymienione zagadnienia: • Pierwsza pomoc stałym elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przygotowanie kandydatów na kierowców do udzielania pierwszej pomocy; • Nowe urządzenia UTO w ruchu drogowym; • Edukacja społeczna w zakresie zmieniających się przepisów Kodeksu Drogowego, • Przepisy, życie, sumienie; • Propozycje działań systemowych dotyczących uczestników ruchu drogowego będących pod wpływem alkoholu, narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych; • Przejście dla pieszych - element infrastruktury drogowej, czy miejsce kolizji interesów; • Floty samochodowe - przygotowanie firm i kierowców; • Droga jako miejsce pracy. Odpowiedzialność kierowców zawodowych jako czynnik bezpieczeństwa w ruchu drogowym; • Kampanie, akcje, działania na rzecz ratowania życia i poprawy BRD „Bezpieczna Autostrada” - przykład kompleksowego projektu na rzecz poprawy BRD; • Choroby cywilizacyjne i leki, a prowadzenie pojazdów; • Osoby z dysfunkcjami - pełnoprawnymi uczestnikami ruchu; • Ekologia a bezpieczeństwo; • Ekologia w transporcie drogowym. Ekologiczna przyszłość logistyki; • Stary kierowca nowe przepisy - edukacja czy informacja. Kierowca cyfrowy. Kierowca analogowy; • Modelowe rozwiązania edukacyjne na przykładzie działań KWP w Gdańsku w tym przygotowanie do udzielania pierwszej pomocy. W konferencji udział wzięło ponad 300 osób. Wydarzenie skierowane było do przedstawicieli instytucji działających w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym do funkcjonariuszy Policji, wojska, strażników miejskich i gminnych, przedstawicieli zarządców dróg wojewódzkich i powiatowych, ratowników medycznych, a także instytucji wspierających służby ratownicze.

Galeria zdjęć

Straż Miejska - konferencja w Gdańsku Straż Miejska - konferencja w Gdańsku Straż Miejska - konferencja w Gdańsku
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności