Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Wystawa Benedykta Kroplewskiego

Starogardzkie Centrum Kultury i Galeria „A” im. Michała Faryseja zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Benedykta Kroplewskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 17 lutego o godz. 18:00. Prace będzie można oglądać do 17 marca. Benedykt Kroplewski urodził się w 1948 roku w Malborku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach prof. Adama Harasa, Romualda Pietkiewicza, Witolda Janowskiego. Dyplom obronił w 1980 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją, plakatem. Wystawiał w wielu polskich miastach, takich jak chociażby: Wrocław, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Białystok, Szczecin, Elbląg, Toruń, Gdańsk, Malbork, Leszno, Kalisz, Pleszewo oraz na świecie w takich miejscach, jak: USA, Japonia, Włochy, Niemcy, Belgia, Szwecja, Rosja, Litwa, Łotwa, Francja, Armenia, Nepal, czy Grecja. Otrzymał wyróżnienia i nagrody na konkursach i festiwalach: - „Gdański Plakat Roku” 1979 r. - Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, 1979 r. – nagroda za plakat - „Minima de...”, Bytom 1994 r. malarstwo – I nagroda - "Wisła w akwareli" Włocławek 1995 r. – II nagroda - "Plener malarski" Białowieża 1999 r. – nagroda główna - "Triennale Martwej Natury" Sieradz 2001 r. - Salon elbląski Galeria EL, Elbląg 1981 r., 2002 r. – malarstwo - "Biennale Małych Form Malarskich" Toruń 2003 r. - "Biennale Malarstwa i Tkaniny" Gdynia 2010 r. – I nagroda - "Powiatowe koncepcje" Żuławy 2016 r. – nagroda główna /SCK/
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności