Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla STG

Czerwcowa walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski za nami. Zaciekle rywalizowali w niej rowerzyści z 53 miast. Starogard Gdański zajął 13 miejsce. 16 lipca prezydent Janusz Stankowiak podziękował i wręczył nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom, którzy kręcili kilometry dla Starogardu. Dla naszego miasta na dwóch kółkach jeździło ponad 310 osób. Łącznie przejechały 72.550,65 km. Wśród kobiet najwięcej kilometrów nakręciły: Magdalena Wolszlegier 2766,km – I miejsce Anetta Mizura-Stencel 1211 km – II miejsce Jolanta Olejnik 1118 km – III miejsce Spośród mężczyzn najlepsi okazali się: Piotr Krzemiński 3506 km – I miejsce Łukasz Kowalewski 2598 km – II miejsce Jarosław Bonk 2097 km – III miejsce – Bardzo dziękuję Państwu za udział w zabawie i wielkie zaangażowanie. Przejechać tak wiele kilometrów w ciągu miesiąca, to nie lada wyczyn. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych wyników - podkreślił prezydent miasta Janusz Stankowiak. Poza nagrodami rzeczowymi na laureatów tegorocznej edycji RSP czekały pamiątkowe podziękowania. Wszyscy wyróżnieni otrzymali zestawy oświetleniowe, ufundowane przez Salon Rowerowy Kross http://szprychy.com, które wręczył Michał Hercke. Hotel i Restauracja Strzelnica zaprosiła na dwuosobową kolację rowerzystkę i rowerzystę, którzy zajęli I miejsce na podium. Gmina Miejska Starogard Gdański nagrodziła laureatów zestawami rowerowych gadżetów, sakwami podróżnymi oraz limitowanymi koszulkami promującymi tegoroczną edycję Pucharu. Najwięcej kilometrów dla STG przejechał Piotr Krzemiński. -W związku z rywalizacją, postanowiłem sobie, że w czerwcu będę codziennie dojeżdżał do pracy na rowerze. Pokonywałem około 70 km w obie strony – dodaje zwycięzca i podkreśla, że rowerowych zmagań jeszcze nie kończy, bo na przełomie sierpnia i września planuje odbyć rowerową wyprawę po włoskich Alpach. Puchar Rowerowej Stolicy Polski motywuje mieszkańców polskich miast do sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny styl życia. Wszyscy, którzy uczestniczyli w rywalizacji w całej Polsce, zmniejszyli tzw. ślad smogowy, czyli emisję dwutlenku węgla do środowiska o 134 tony – jak wyliczył organizator zabawy, miasto Bydgoszcz. Wszystkim, którzy kręcili kilometry dla #STG bardzo dziękujemy! Liczymy na Wasze wsparcie w kolejnych edycjach Rowerowej Stolicy Polski. Do zobaczenia w przyszłym roku. Zdjęcie główne od lewej: Piotr Krzemiński, Michał Hercke, prezydent miasta Janusz Stankowiak, Magdalena Wolszlegier (z synem Bartoszem), Jarosław Bonk, Jolanta Olejnik, i Łukasz Kowalewski.

Galeria zdjęć

RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021 RSP 2021
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności