Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Wsparliśmy "Turniej Przyjaźni"

15 kwietnia w Starogardzie spotkają się drużyny z czterech miast aby w duchu fair play rywalizować podczas piłkarskiego "Turnieju Przyjaźni" dedykowanego osobom niepełnosprawnym. Odbędzie się on w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby. Miasto wsparło to wydarzenie w kwocie 1000 złotych. Celem turnieju, poza aspektem zdrowotnym jest zakorzenienie sportu w życiu osób niepełnosprawnych, wdrożenie poczucia przynależności do grupy, wyjście z domu i otwarcie się na nowe znajomości. Wydarzenie zorganizuje Klub Piłkarski Starogard, w którym od dwóch lat funkcjonuje licząca 25 zawodników grupa, która cyklicznie bierze udział w treningach oraz ogólnopolskich turniejach. Takie inicjatywy pokazują, że ograniczenia nie są przeszkodą do realizowania swoich pasji i zainteresowań. Umowę na realizację zadania podpisali 12 kwietnia prezydent miasta Janusz Stankowiak i Marcin Pakmur, trener drużyny. Umowę na realizację zadania podpisali 12 kwietnia prezydent miasta Janusz Stankowiak i Marcin Pakmur, trener drużyny.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności