Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Wsparliśmy Amazonki

„Trzeba ćwiczyć, warto żyć.”, to projekt autorstwa Starogardzkiego Stowarzyszenia Kobiet z problemami onkologicznymi „Amazonka”, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 14.000 złotych.

 Pieniądze te pozwolą grupie 40 Amazonek uczestniczyć w zajęciach na basenie, ćwiczeniach stacjonarnych prowadzonych przez wykwalifikowanego rehabilitanta, a także zapewnią możliwość skorzystania z masażu limfatycznego. Wszystkie te zabiegi mają wspomóc powrót kobiet do sprawności fizycznej po przebytym leczeniu onkologicznym. Umowę na dofinansowanie podpisał 3 marca Prezydent Miasta Janusz Stankowiak z Julią Grzebinogą, prezesem stowarzyszenia oraz skarbnikiem Marzenną Kaszubowską. Poprawa stanu fizycznego, powrót do aktywnego udziału w życiu rodzinnym i społecznym, wyzbycie się uczucia odtrąconia to jedne z najważniejszych aspektów terapii jak zapewniają pomysłodawczynie projektu.

 Podpisanie umowy u prezydenta miasta. Od lewej: Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, prezeas starogardzkich Amazonek Julia Grzebinoga oraz skarbnik Marzenna Kaszubowska.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności