Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Urząd wrócił do stałych godzin pracy

Od poniedziałku 27 kwietnia Urząd wraca do „normalnych” godzin pracy. Nadal jednak obsługa klientów odbywać się będzie on-line lub przez telefon. Bezpośrednio załatwiane będą wyłącznie sprawy niezbędne, po uprzednim telefonicznym umówieniu się Klienta z urzędnikiem na spotkanie. Od środy, 22 kwietnia obowiązywać będą nowe przepisy rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rząd doprecyzował w nich, co należy rozumieć przez „zadania niezbędne”, które muszą być wykonywane przez urzędy gmin. Rozporządzenie wylicza, że do „zadań niezbędnych” należą: • rejestracja stanu cywilnego; • ewidencja ludności i dowodów osobistych; • pomoc społeczna; • świadczenie usług komunalnych; • administracja architektoniczno-budowlana; • administracja dotycząca ochrony środowiska. - Nie będziemy mieli żadnego problemu z wykonywaniem określonych w rozporządzeniu zadań, gdyż cały czas na bieżąco - choć dotąd w ograniczonym zakresie - realizujemy wszystkie te świadczenia. Urząd pracuje normalnie, tak jak w czasie przed epidemią, z jedną różnicą: nie przyjmujemy interesantów bezpośrednio w Urzędzie. Poza tym na bieżąco obsługujemy wszystkie wnioski, które wpływają do Urzędu elektronicznie. Zadania wykonujemy z uwzględnieniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego - powiedział sekretarz miasta Zbigniew Toporowski. Przyznał, że ze względu na epidemię spraw jest nieco mniej. - Ludzie sami z siebie unikają urzędów – wyjaśnia Sekretarz. Podkreślił też, że czas wykonywania pewnych czynności i wydawania decyzji uległ wydłużeniu z uwagi na dotychczasowe ograniczenie zasobów kadrowych. Niemniej wszystkie ustawowe terminy są dotrzymywane. Epidemia wirusa nie odbiła się również na tempie prowadzonych w mieście inwestycji. – Od poniedziałku, 27 kwietnia Urząd będzie otwarty w "normalnych" godzinach pracy. Czyli w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 7:30 do 15:30, w środę od godz. 7:30 do 17:00 a w piątek od godz. 7:30 do 14:00 – informuje dalej Zbigniew Toporowski. Obsługa Klientów odbywać się będzie dalej on-line lub telefonicznie poza Urzędem. Bezpośrednio załatwiane będą wyłącznie sprawy niezbędne, po uprzednim telefonicznym umówieniu się klienta z urzędnikiem na spotkanie. Jak tłumaczy dalej Sekretarz Miasta, w praktyce wyglądać to będzie tak, że klient, który przychodzi do Urzędu ze sprawą niezbędną w myśl rozporządzenia, na portierni zgłasza z jakim referatem chcą się skontaktować, po czym przychodzi pracownik właściwej komórki i bez zwłoki, o ile to jest możliwe, załatwia sprawę na miejscu. Dla bezpieczeństwa pracowników i klientów Urząd wyposażony jest w płyny do dezynfekcji. Pojemniki są rozmieszczone w każdym pomieszczeniu, na korytarzach, półpiętrach, przy wejściu, a urzędnik przy kontakcie z interesantem ma obowiązek założenia maseczki i rękawiczek - dodaje Zbigniew Toporowski. Jak zaznacza, w urzędzie obowiązuje też tzw. kwarantanna dokumentacji co oznacza, że korespondencja przekazywana jest do skrzynki podawczej i obsługiwana po 72 godzinach. - Służymy mieszkańcom, nie chcemy im utrudniać życia – spuentował Sekretarz Miasta.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności