Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Urząd ma nowego Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych

Nowym naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych została Agnieszka Buczyńska. Została wskazana przez Komisję Konkursową. 4 listopada Prezydent Miasta zatwierdził jej kandydaturę na szefa Wydziału.  Agnieszka Buczyńska pełniła dotychczas obowiązki zastępcy naczelnika WSS. O stanowisko ubiegały się dwie osoby. Agnieszka Buczyńska pracuje w Urzędzie Miasta od czerwca 2006 roku. Wcześniej pracowała w rektoracie Pomorskiej Szkole Wyższej w Starogardzie Gdański. Urzędniczą karierę rozpoczęła na stanowisku podinspektora w Wydziale Spraw Społecznych. Od czerwca 2016 roku pełniła funkcję zastępcy naczelnika WSS. Dotychczas zajmowała się organizacją oświaty, sprawozdawczością i statystyką. Bogata ścieżka zawodowa, różne funkcje, które pełniła w Wydziale oraz liczne zadania i obowiązki pozwoliły jej nabrać właściwego doświadczenia i zdobyć potrzebne umiejętności do samodzielnego kierowania Wydziałem. Do jej nowych zadań należeć będzie m.in. koordynacja pracy przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz nadzór nad działalnością publicznych zakładów opieki zdrowotnej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Będzie zarządzać siedmioosobowym zespołem. - Czekają mnie nowe wyzwania i obowiązki -  przyznała Agnieszka Buczyńska -  zwłaszcza teraz, kiedy reforma edukacji puka do drzwi. Dużo pracy przed nami i wiele ważnych decyzji. Na bieżąco analizuję pomysły i propozycje Ministerstwa Edukacji - dodaje nowa naczelnik. - Jesteśmy też po wstępnych rozmowach z dyrektorami szkół. Mam nadzieję, że reforma wygaszania gimnazjów w Starogardzie będzie bezbolesna i nie ucierpią na tym uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności