Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Upamiętniliśmy rocznicę śmierci Andrzeja Grubby

21 lipca minęło 17 lat od śmierci polskiego tenisisty stołowego Andrzeja Grubby. „Czarodziej rakietki” zmarł w 2005 roku w wieku 47 lat, po walce z ciężką chorobą. Aby uczcić jego pamięć prezydent miasta Janusz Stankowiak wraz z mamą sportowca panią Ludomirą, zastępcą dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Iwoną Trochą oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Markiem Jankowskim i radnym Jarosławem Janaszkiem złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą najwybitniejszego zawodnika w historii polskiego tenisa stołowego. Andrzej Grubba na swoim koncie miał wielkie osiągnięcia, między innymi: 15 medali Mistrzostw Świata i Europy oraz Pucharu Świata. Dwukrotnie był finalistą tych rozgrywek oraz zwycięzcą turnieju Europa TOP-12. 26 razy zdobył Mistrzostwo Polski. 3-krotnie startował w Igrzyskach Olimpijskich (Seul, 1988), Barcelona (1992), Atlanta (1996). W 2010 roku Rada Miasta pośmiertnie nadała Andrzejowi Grubbie honorowe obywatelstwo Miasta Starogard Gdański. 

Galeria zdjęć

Grubba Grubba Grubba Grubba Grubba Grubba Grubba Grubba Grubba Grubba Grubba Grubba
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności